Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Терор небаченого рівня”: Зеленський про обстріл Запорізької АЕС
04 Березня, 12:15

“Терор небаченого рівня”: Зеленський про обстріл Запорізької АЕС

Сьогодні, 4 березня, у своєму зверненні президент Володимир Зеленський назвав атаку російських окупантів на Запорізьку АЕС тероризмом небаченого рівня, повідомляє Українська правда.

«Народе України! Ми пережили ніч, яка могла зупинити історію. Історію України. Історію Європи. Російські війська атакували Запорізьку атомну станцію. Найбільшу в Європі. Вона одна могла бути як шість Чорнобилів. Російські танкісти знали, що вони обстрілюють. Прямою наводкою по станції. Це терор небаченого рівня», – заявив президент.

Також Зеленський зазначив, що на території України знаходиться 15 атомних блоків.

 

“В Україні 15-ть атомних блоків. А у російських військових – повністю відбита памʼять про Чорнобиль. Про цю світову трагедію”,- сказав він.

Також президент повідомив, що всю ніч був на звʼязку з міжнародними партнерами. За його словами, світові лідери шоковані. У зв’язку з цією атакою Велика Британія скликає Раду безпеки ООН, а МАГАТЕ запускає свій Центр інцидентів та надзвичайних ситуацій в режимі цілодобового реагування.

“Потрібне негайне посилення санкцій проти держави – ядерного терориста. Потрібне негайне закриття неба над Україною, бо тільки це може гарантувати, що Росія не битиме хоча б ракетами та авіабомбами по атомних обʼєктах”, – наголосив президент України.

Зеленський подякував героям з Нацгвардії, які охороняли станцію і намагалися зупинити ворога, та подякував рятувальникам, які загасили пожежу. Однак президент наголосив, що багато залежить і від простих людей Енергодару.

“Ви розумієте загрозу для станції краще за всіх інших. Ви там живете. Поряд з нею. І ви бачите окупантів безпосередньо. Проганяйте їх. Дайте їм знати, що Енергодар – це Україна. Що Україна – не місце для ядерного попелу”, – звернувся президент до жителів міста.

Схожі новини