Терпіти домашнє насильство не можна, від цього помирають люди | Львівська мануфактура новин
Терпіти домашнє насильство не можна, від цього помирають люди
28 Лютого, 18:37
logo-black

Терпіти домашнє насильство не можна, від цього помирають люди

Від початку року до патрульної поліції надійшло більше 800 звернень про домашнє насильство. Чи це багато, які бувають  форми насильства та, який алгоритм дій у такому випадку, розповідала в етері програми «Помануфактуримо» Віра Проців, заступниця начальника відділу звʼязків з громадськістю управління патрульної поліції Львівщини.

Дуже часто люди, які потерпають від домашнього насильства, взагалі не розуміють, що зіткнулись із ним. На жаль, у нашому суспільстві досі існує багато стереотипів, що допомагають завуальовувати його різновиди. 

«Насильство може бути 4 видів: фізичне, психологічне, сексуальне та економічне. Звертатись по допомогу потрібно у будь-якому випадку, адже терпіти насильство не можна, від цього помирають. Все починається з слів, та рідко ними ж закінчується. До нас вкрай рідко звертаються потерпілі, в яких це був перший випадок. На жаль, це відбувається систематично і чекати, коли воно само зникне, немає сенсу.», – розповідає Віта Проців

Поліціянтка додала, що першим кроком жертви насильства має бути телефонний дзвінок за номером «102».

Екіпаж патрульної поліції фіксує прояв домашнього насильства у будь-якій формі та вживає такі заходи: складає протокол про адміністративне правопорушення (ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення), який разом з матеріалами, що зібрані працівниками поліції на підтвердження факту домашнього насильства, надсилається до суду; за наявності для цього підстав, затримує кривдника максимум на 3 години. Також можуть застосувати терміновий заборонний припис стосовно кривдника (виноситься строком до 10 діб у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи).

У разі, якщо ви стали жертвою домашнього фізичного або сексуального насильства, обов’язково вирушайте на прийом до лікаря у травмпункт/судово-медичного експерта, щоб своєчасно зафіксувати тілесні ушкодження і визначити ступінь їх тяжкості. Надалі це допоможе притягнути кривдника до кримінальної відповідальності. Потрібно скласти письмову заяву про вчинення кримінального правопорушення.

Також можна звернутися на гарячі лінії 116, 123, якщо є потреба заявити про домашнє насильство анонімно.

 

«На жаль, найчастіше жертв домашнього насильства відмовляють звертатися у поліцію саме найближчі родичі, кажучи, що це стидно і з сім’ї такі речі виносити не можна. Але мовчати точно не варто. Потрібно пересилити страх та просити допомоги, аби уникнути безповоротних наслідків», – додає Віра Проців

User Image
Олена Лук'янчук
Відео