Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Вперше в Україні: у львівській лікарні трансплантували підшлункову залозу від посмертного донора
07 Серпня, 13:43

Вперше в Україні: у львівській лікарні трансплантували підшлункову залозу від посмертного донора

Цієї ночі у Львівській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги пересадили дві нирки і підшлункову залозу. Трансплантацію підшлункової в Україні посмертно ще ніколи не проводи. 45-річний львів’янин, якому провели цю операцію став першим пацієнтом.

Як розповідають в лікарні чоловік з дитинства хворів на цукровий діабет, а останні кілька років, як ускладнення, ще й на ниркову недостатність.

«Операція подарувала йому шанс вилікуватися від обох хвороб. Щоб вона відбулася, з Німеччини до нас терміново приїхав мій друг Hryhoriy Lapshyn, який має досвід таких операцій, зі своїм інтерном. Вони проїхали 1 400 км, щоб допомогти нам зробити цей перший для України важливий крок. Оперували спільно з нашими спеціалістами», – написав у себе на сторінці керівник КЛШД Олег Самчук.

В медзакладі додають, що ще одну нирку отримала 30-річна жінка з Волині. До цього вона три роки була на гемодіалізі. Донорський орган запрацював просто на операційному столі. Ще одну операцію із трансплантації провели 45-річному чернівчанину. Він отримав нове здорове серце.

«Три роки тому він мав запалення легень, інфекція вразила серце і воно не могло качати кров.
Фракція викиду – 11. Він був практично присмерті. Без операції пацієнт не прожив би і кількох тижнів. Але, за щасливим збігом обставин, після госпіталізації в Інститут серця МОЗ України, куди він приїхав обстежуватися для подальної трансплантації, для нього знайшовся донор», – розповідає Олег Самчук.

Донором для трьох людей став 38-річний житель Львівської області. Він потрапив до Львівської клінічної лікарні із розривом аневризми судин головного мозку. Медики доклали усіх зусиль, щоб його врятувати, але, на жаль, це було неможливим. Після того, як чоловікові констатували смерть мозку, рідні – дружина і мама підписали згоду на донорство. Захотіли, аби органи їхньої близької людини, яка померла, продовжили жити в інших людях.

Фото: ілюстрація

 

  • 0
  • 997
Схожі новини