ТОП-10 новин та подій, якими у 2018 році жили Львів та область | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
ТОП-10 новин та подій, якими у 2018 році жили Львів та область
31 Грудня, 13:56

ТОП-10 новин та подій, якими у 2018 році жили Львів та область

Юлія Швидко

2018-й рік виявився насиченим на події та випадки, заяви та скандали. «LMN» підбила підсумки найгучніших новин, які обговорювалися цьогоріч у Львові та Львівській області. Критеріями відбору брали читацькі перегляди та коментарі. Події подаємо у хронологічному порядку.

 

1. Операцію року провели у лютому у Львівській обласній дитячій лікарні ОХМАТДИТ півторамісячній дівчинці, яка народилася без стравоходу. Хірурги вперше в Україні сформували власний орган малотравматичним способом.

Операцію проводили у два етапи. Відомий дитячий хірург Вроцлавського медичного університету, президент асоціації дитячих хірургів Польщі Даріуш Патковський двічі спеціально приїжджав до Львова. Тепер дитина харчується через рот. Вона буде жити повноцінно, переконують лікарі.

 

2. Найвідомішим хабарником року львів’яни вважають Володимира Марусяка, адвоката та члена поліцейської комісії. 26 вересня його затримали на хабарі $500. Гроші отримував від родича претендента на посаду оперуповноваженого.

Марусяк мав сприяти його призначенню. Антизабудовні активісти стверджують, що Марусяк брав участь у махінаціях з Львівським геріатричним центром. Також говорили, що членом поліцейської комісії його призначили незаконно.

 

 

3.Найгучнішим шкільним скандалом  року став жовтневий факт булінгу у місті Стрий Львівської області. Четвертокласницю з багатодітної сім’ї Богдану Лабусевич відсадили від однокласників, бо її мама відмовилася купувати у вчительки зошити. Учнів у класі посадила спиною або боком до Богдани.

Дівчинку виключили зі всіх шкільних виступів та змагань. У грудні Верховна Рада України підтримала закон щодо протидії боулінгу. Тепер штрафуватимуть за цькування у школі.

 

4.Найпотужнішим економічним кроком року стало змагання європейських компаній за право на будівництво сміттєпереробного заводу у Львові. Будувати сміттєпереробний комплекс зголосилося 12 компаній. З них до другого туру Європейський банк реконструкції та розвитку допустив п’ять. Тендер триватиме до чотирьох місяців. Тоді з компанією-переможцем підпишуть угоду й розпочнеться будівництво заводу. Він має стати першим в Україні, який зведуть за європейськими стандартами.

 

5.Найвизначнішою подією року у церковному житті став перехід храмів Московського патріархату до Української помісної церкви. 15 грудня відбувся Об’єднаний собор, де на пост предстоятеля єдиної Православної церкви України обрали митрополита Епіфанія.

На Львівщині першою до цієї церкви перейшла парафія храму святих апостолів Петра і Павла у Жовкві. 24 грудня про вихід із Московського патріархату заявили громади сіл Піщани та Верчани у Стрийському районі та у місті Угнів на Сокальщині.

 

 

6.Найзагадковішим злочином року визначено смерть 53-річного активіста Ігоря Коцюруби з міста Червоноград на Львівщині. Його тіло знайшли 16 грудня.

Одразу з’явилася інформація, що активіст помер від серцевого нападу. Згодом заговорили про самогубство. Далі виявилося, що активіст потрапив до лікарні з перерізаним горлом. Травми були несумісні зі життям. Поліція відкрила кримінальну справу за статтею «умисне вбивство».

 

 

7.Найунікальнішим одужанням року вважають випадок, який трапився з 21-річним студентом «Львівської політехніки». 30 листопада йому 17-річний студент цього ж університету завдав 25 ножових ударів. Потерпілий три тижні був у комі, життя балансувало на межі життя і смерті.

Хлопець прийшов до тями, перед Різдвом збирається додому. Медики стверджують: трапилося передріздвяне диво. З ушкодженням сонної артерії більшість людей помирає одразу.

 

8.Найсоромнішим звільненням року на Львівщині стало позбавлення роботи судді Франківського райсуду Львова з 10-річним стажем Мирослави Гулієвої. 21 грудня вона провалила іспит на відповідність займаній посаді. У Вищу раду правосуддя внесли подання про її звільнення.

Гулієва на іспиті показала настільки незадовільні результати, що її не допустили до другого етапу оцінювання.

 

9.Найвизначнішою політичною подією на Львівщині стали вибори 23 грудня до 5-ти об’єднаних територіальних громад – Бібрської, Зимноводівської, Лопатинської, Меденицької та Радехівської.

Бібрську ОТГ очолив Роман Гринус, Зимноводівську – Володимир Гутник, Лопатинську – Олег Микитин, Меденицьку – Володимир Шулак, Радехівську – Степан Коханчук. Всі переможці – діючі голови «центральних» рад та ті, хто ініціювали створення ОТГ. Серед партій, які перемогли на виборах до цих ОТГ, лідерами стали БПП, Батьківщина, Громадянська позиція, Українська Галицька партія та Укроп.

 

 

10.Найкумеднішою помилкою року на Львівщині виявилася похибка в управлінні юстиції, через яку 40-річний львів’янин став двоєженцем, а 37-річна жінка не змогла вийти заміж за нареченого-іспанця.

Львів’янка Наталя, яка вже багато років проживає в Іспанії, звернулася у львівський РАЦС, аби подати заяву про укладання шлюбу. Їй відмовили: мовляв вона вже у 1999 році вийшла заміж. З чоловіком, якого їй назвали, вона незнайома. Він з 2004 року має офіційну дружину. Тепер виявилося, що одружувався двічі.

Так зване подружжя звернулося до поліції. Проводиться розслідування, як таке могло трапитися і хто дозволив чоловікові одружитися вдруге, коли у нього документально вже 5 років була дружина.

 

фото медиків: zaxid.net

 

Відео