«Трагедії можна було уникнути»: мешканці Кам’янки-Бузької про смерть 82-річної жінки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Трагедії можна було уникнути»: мешканці Кам’янки-Бузької про смерть 82-річної жінки
29 Березня, 14:37
logo-black

«Трагедії можна було уникнути»: мешканці Кам’янки-Бузької про смерть 82-річної жінки

Вікторія Підлужна

Учора вранці у Кам’янці-Бузькій загинула 82-річна Ольга Гнатів. Місцеві переконані: жінка померла не своєю смертю. Кажуть, її вбив психічно неврівноважений племінник Ігор Гудзь.

«Йому десь близько 50 років. В нього часто бувають приступи,  він ходить, кричить на всіх без розбору, може й руку на людей підняти. Від нього відхрестились мама, сестра і діти. Не мав де жити. Баба Оля страшенно доброю була. Прийняла того деспота. Він в неї вже чотири роки з горем пополам жив. Перші три роки так, а останній рік вона його навіть приписала до своєї хати», – розповідає LMN місцева мешканка Ярина Чабан.

Ольга рано втратила чоловіка, дітей не мала. Дуже боялася комусь завдати зайвого клопоту: соромилась приймати допомогу від сусідів.  Єдиною потіхою для жінки були домашні тваринки. Раніше тримала корову, коли ослабла, продала її і завела кіз. Мала кількох собак.

«Я про її біду так і дізналася: часто вночі чула, як на нашій вулиці пси гавкають. Ніколи не могла зрозуміти, чиї то. А одного разу  побачила, що то пані Оля зі своїми собаками. Виявляється, Ігор вже давно виганяв її з хати. Спочатку бив, матюкав, а потім виганяв. Вона часто тинялась вулицями, спала просто неба на лавці біля закинутого будинку. Брали її сусіди до себе, але вона страшно боялася комусь завдати зайвого клопоту: соромилась приймати допомогу від людей.  Ми, як небайдужі сусіди, неодноразово викликали поліцію, засвідчили ту заяву, яку написала загибла. Але толку з того, по суті, не було. Дуже шкода, що в’яла діяльність певного кола осіб призвела до смерті ні в чому невинної бабусі. Трагедії можна було уникнути», – додає Ярина.

Чоловік ніде не працював. За словами мешканців, раніше проходив курси лікування у психіатричній клініці. Однак останнім часом взагалі не їздив на прийоми. Тим не менш, не всі поділяють думку, що Ігор психічно неврівноважений.

«Кам’янко-Бузькою міською радою забезпечено прибуття лікаря-психіатра Кам’янка-Бузької районної поліклініки з метою обстеження Гудзя І. Слід зауважити, що психіатр засвідчила про адекватність даного громадянина та підтвердила, що підстав для примусового лікування немає», – зазначив у коментарі у Фейсбуці Ігор Дацишин, IT-працівник міської ради.

Про смерть жінки поліцейських повідомив інший її родич Теодозій Ковалюк і його син Михайло. Коли Ярина Чабан виклика поліцію він встиг спакувати усі документи Ольги собі у рюкзак і зібрався кудись іти. З собою хотів забрати будинкову книжку, порваний паспорт старенької, її пенсійне посвідчення.

«Зараз він під вартою. Та чи маю я підстави вже не боятись і за своє здоров’я, чи мають підстави не боятись і сусіди, які свідчили проти нього? Хто знає, що там в нього в голові коїться», – додає жінка.

З власних джерел LMN стало відомо, що, за результатами судмедекспертизи, у жінки виявлено  гематому голови, перелом двох ребер і відбиті внутрішні органи.

Фото: Ярина Чабан.

Відео