Травми після спортивних занять можна вилікувати ударно-хвильовою терпією | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Травми після спортивних занять можна вилікувати ударно-хвильовою терпією
17 Червня, 15:46

Травми після спортивних занять можна вилікувати ударно-хвильовою терпією

Заняття спортом набирає неабиякої популярності, як серед професіоналів, так і серед аматорів. Однаково травмуватися під час тренувань може будь-хто через фізичну непідготовленість, необачність або надмірні навантаження. Сучасне лікування спортивних травм базується на методі ударно-хвильової терапії. Втім, перед тим, необхідно зробити ультразвукове дослідження, аби виключити можливі гематоми, пошкодження або розриви м’язів. Ці процедури: і УХТ, і УЗД суглобів можна пройти у львівському медичному центрі «Уросвіт».

Останнім часом ударно-хвильову терапію успішно практикують у спортивній медицині, адже вона практично не має протипоказань, як інші методи фізіотерапевтичного лікування. Процедури на апараті УХТ не займають багато часу, оскільки їхня тривалість від 12-ти до 20-ти хвилин. Лікарі львівського медцентру рекомендують від 5-ти до 10-ти відвідувань лікувальних сеансів, які варто повторювати через 3-6 місяців.

При тому, що в декотрих випадках спортсмени повертаються до фізичної активності та звичної життєдіяльності вже після кількох сеансів. Це дозволяє не полишати режим тренувань надовго. Варто зазначити, що після будь-якої травми, яке б полегшення ви не отримали, приступати до тренувань треба обережно, навантажуючи травмовану частину тіла злегка й поступово.

Пацієнти медичного центру «Уросвіт», які проходили УХТ процедури на апараті швейцарського виробництва «DUOLITH SD1», відзначили ряд позитивних ефектів, зокрема:

  • максимально швидке й успішне відновлення побутової та професійної активності;

  • відновлення обсягу рухів у суглобах;

  • усунення больового синдрому.

Дев’ятеро з десяти тих, травмованих, котрі зверталися за допомогою отримали позитивний результат від лікування методом УХТ під наглядом провідних львівських лікарів центру. Медичні спеціалісти можуть назначати лікувальні сеанси ударними хвилями як самостійний метод лікування, або як допоміжний в комплексі з медикаментозною терапією.

Спортсмени знають, що на відновлення після травмування йде чимало часу, а старі методики, на кшталт, масажів та різноманітних фізіотерапевтичних процедур, дають тимчасовий результат. Забути про біль та наслідки травмування допомагає метод УХТ, який застосовують у медичному центрі «Уросвіт». За своєю ефективністю ударно-хвильова терапія значно краща переважної більшості методів консервативного лікування, які застосовують сьогодні. Завдяки лікувальним сеансам ударними хвилями зменшується больовий синдром, поліпшується кровообіг в місці захворювання, стимулюються процеси регенерації і репарації в пошкодженій ділянці сухожиль, м’язів, кісток. До речі, провідні професійні спортивні клуби мають у своєму арсеналі апарати УХТ. Втім, процедури можна пройти і в центрі «Уросвіт», що знаходиться у серці Львова.

Однак існують певні протипоказання для проведення УХ-терапії. Зокрема, для дітей та підлітків через те, що їхня скелетно-м’язова ще не сформована, не рекомендується відновлюватися після травм за допомогою ударних хвиль. Протипоказаннями є також такі травми та захворювання: розриви м’язів і сухожиль, пошкодження капсульно-зв’язкового апарату суглобів, деформуючий артроз, коагулопатії, колагенози, онкологічні та інфекційні захворювання, хронічні розлади нервової системи, порушення серцевого ритму

Головною перевагою лікування ударними хвилями є те, що під час проходження процедур та після них, можна продовжувати вести активний спосіб життя, продовжувати виступ або тренування, але вже з меншим навантаженням на проблемну область. Консервативне лікування, на жаль, не дає таких можливостей, що вибиває спортсменів з їхнього ритму життя. До того ж, процедури позбавляють від судом м’язів, які часто виникають після активних фізичних навантажень. Серед інших переваг:

  • незначна тривалість лікування;

  • не вимагає оперативного втручання (неінвазивний метод);

  • без застосування анестезії;

  • не лишає рубців чи інших косметично неестетичних дефектів.

Відновна дія ударно-хвильової терапії дозволяє використовувати цей метод при травмах різної локалізації: в області плечового, ліктьового, колінного, гомілковостопного та інших суглобів.

  • 0
  • 351
Відео