Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Треба об’єднати усі сили духовенства та громади, аби цього не дозволити», – УГП про ситуацію у Страдчі (Відео)
20 Травня, 16:43
logo-black

«Треба об’єднати усі сили духовенства та громади, аби цього не дозволити», – УГП про ситуацію у Страдчі (Відео)

Українська Галицька партія просить надати розголосу тому, що зараз відбувається у селі Страдч на Яворівщині, яке називають «українським Єрусалимом».  Там вирубали дерева на лісовій трасі та насипали нову дорогу. Священники місцевої парафії Успення Пресвятої Богородиці дізналися, що ведеться будівництво об’їзної дороги для доїзду та обслуговування кар’єру Великопільського родовища пісків. Вона буде проходити через річку Верещицю та дамби озер, які знаходяться поруч із Страдецькою Горою. Її планують з’єднати із автомобільним шляхом Т 14-25 в підніжжі Святої Гори, де проходить Хресна дорога.

«Біля села Верещиця розміщене так зване Страдчівське родовище піску. Його, як нам стало відомо, взяло в оренду ТзОВ «Керамбуд» для будівництва кар’єру. Підприємці хочуть пройти через річку Верещицю, через приватні ставки і вийти навпроти Хресної дороги, яка розміщена на Святій Страдецькій горі, – розповідає виконавчий директор місії «Страдецька гора» Богдан Дудзяний. – Проаналізувавши документи, які отримали наші священники на запит про публічну інформацію, ми дізналися, що керівник цього підприємства не мав права підписувати такий договір, бо землі лісового фонду є державними. Саме тому й рішення місцевих сільських та селищних рад є не чинними. Також лісова дорога має бути не ширша, ніж 6 метрів, а там врубали лісу біля 12-15 метрів. Рубали за допомогою екскаваторів та бульдозерів».

Кінцевими бенефіціарними власниками ТзОВ «Керамбуд» є Богдан Козак та Сергій Медведчук, рідні брати депутатів Верховної Ради України від ОПЗЖ Тараса Козака та Віктора Медведчука.

«Зараз у Страдчі, у такому святому місці, ми стикнулися з тим, що депутати Медведчук, Козак та їх родичі своїм бізнесом можуть зробити дуже погану справу для місця паломництва, – зазначає Богдан Панькевич, співзасновник Української Галицької партії. – Є загроза для екології, водних та лісових ресурсів, але найбільша загроза є для паломників, які будуть піддаватися небезпеці дорожнього руху. Нова дорога буде виходити до станції Хресної дороги та місця, де залишають автобуси, якими провозять дітей на екскурсії. Тому зараз треба об’єднати усі сили духовенства та громади, аби цього не дозволити. Як апологети російської православної церкви ці підприємці, можливо, й мають задню думку, аби нашкодити. Бо їх пропаганда часто виступає проти греко-католиків, місцевих людей і за «рускій мір».

«Вони уже зазіхнули на святиню, яку щороку відвідують тисячі і тисячі людей. Провели незаконну вирубку лісів та насипали дорогу через заповідник «Розточчя». Треба негайно протистояти вакханалії, яку проводять медведчуки, козаки і їх компанії», – додає депутат Львівської міської ради від УГП Мирослав Данилків.

Фото: ТСН

Схожі новини