Третина шкіл і садочків на Львівщині не зможуть навчати офлайн: що кажуть в громадах (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Третина шкіл і садочків на Львівщині не зможуть навчати офлайн: що кажуть в громадах (ВІДЕО)
05 Серпня, 14:12
logo-black

Третина шкіл і садочків на Львівщині не зможуть навчати офлайн: що кажуть в громадах (ВІДЕО)

50 тисяч дітей у Львівській області можуть втратити можливість вчитись в школах та садочках очно, якщо уряд не внесе зміни в свою постанову. Про це заявив заступник начальника Львівської ОВА Олександр Кулепін.

За його словами, йдеться про постанову Постановою №883 від 19.08.2023 року, якою уряд фактично заборонив використовувати перші поверхи закладів освіти як укриття.

LMN поспілкувалася з представниками громад Львівської області щодо того, які загрози несе це рішення уряду.

Катерина Михасяк, заступниця голови Яворівської громади, зазначає, що при цій постанові 42 заклади освіти з 52 будуть змушені перейти на онлайн навчання.

«У нас 39 шкіл та 13 дитячих садків. Тобто 52 заклади освіти з дитячими садочками. Тільки 10 приміщень відповідають умовам чином законодавства. Тобто 42 заклади мають піти на онлайн навчання. Це школи, які були збудовані в 60-70 роках. Тому зараз зробити в них укриття неможливо. Минулого року всі школи та садки працювали. Пройшли відповідну комісію та були допущені до навчального процесу. Ми всі приміщення закладів освіти довели до умов чинного законодавства попередньо року. Це було правило двох стін, підвальне приміщення, або користувалися укриттями сусідніх приміщень», – пояснює Катерина Михасяк.

У Яворівській громаді налічується 6 800 учнів і 950 дошкільнят. Близько 5 000 дітей не зможуть піти в школи. Ідентична ситуація з дитячими садочками.

«Ми просимо диференційований підхід на території західних областей залишити правила безпеки попередніх років», – додає пані Катерина.

За словами заступника голови Пустомитівської громади Андрія Пелехатого, заборона офлайн навчання через рішення уряду зараз є однією з найбільших проблем, які постали перед громадами.

«Протягом двох перших років війни дітям дозволяли укриватися на 1-х поверхах, а на третьому році війни, без реальних фактів виникнення надзвичайних ситуацій в тилових регіонах, навчання офлайн державні структури забороняють, якщо школа немає наявного укриття у підвальному приміщенні», – дивується він.

Внаслідок такого підходу Пустомитівська міська територіальна громада ризикує не розпочати очне навчання у двох ліцеях та одному дитячому садочку.

«На сьогодні державні органи влади пропонують варіанти виходу із ситуації через укріплення конструкцій стін у навчальних закладах, проте такі дії займуть місяці робіт та мільйони коштів, і не становитимуть реального захисту при прямому попаданні ракети у будівлю. Навчальні заклади в тилових областях повинні працювати офлайн, бо наші діти це наше майбутнє, а діями, які зараз пропонуються ми знищуємо інтелектуальний розвиток цілої країни», – зазначає Андрій Пелехатий.

Як розповів Олександр Кулепін, наразі ЛОВА підтримує позицію Міністерства освіти і науки і сприяє тому, аби уряд прийняв рішення дозволити в тилових областях таким школам працювати очно.

«Або ж нехай спустять відповідальність ближче до населення. Ми на місцях приймемо такі рішення, бо ми готові нести відповідальність», – запевнив він.

User Image
Ірина Моряк
Відео