Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Трьох депутатів Домажирської сільради позбавили мандатів за народною ініціативою
23 Січня, 13:15

Трьох депутатів Домажирської сільради позбавили мандатів за народною ініціативою

Домажирська сільська територіальна виборча комісія вирішила відкликати трьох депутатів сільради. Група виборців ініціювала процедуру відкликання обранців за народним рішенням. Про це повідомляє громадська мережа “Опора”.

Мова йде про позбавлення мандату трьох депутатів-самовисуванців: Романа Бігуна (округ №8, с. Зелів), Назарія Горбачова (округ №9, с. Зелів) і Петра Колодія (округ №10, с. Зелів). Серед основних причин згадується неналежне виконання обранцями своїх депутатських обов’язків (невідвідування засідань ради, відсутність публічного щорічного звітування) і проблеми голосування за рішення ради в умовах конфлікту інтересів.

22 грудня у Домажирі відбулися збори мешканців, на яких вирішили внести пропозицію про відкликання депутатів і створити ініціативну групу у складі 10 осіб. У період з 25 грудня по 5 січня відбувався збір підписів виборців у кожному з трьох одномандатних виборчих округів. Для відкликання депутатів потрібно було зібрати близько 35-ти підписів виборців у кожному окрузі.

“Депутати і керівництво Домажирської сільради всіляко перешкоджали ініціативі. Однак  Домажирська сільська територіальна виборча комісія попри відсутність досвіду і труднощі із застосування виборчого законодавства належним чином робила свою роботу”, – йдеться у повідомлені.

Тепер ТВК має проінформувати сільську раду і безпосередньо депутатів, які зобов’язані повернути депутатське посвідчення.

Депутати можуть оскаржити рішення ТВК у суді.

Фото: Слово і Діло.

Схожі новини