Троє львівських лікарів стали донорами крові для півторарічного малюка під час унікальної операції | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Троє львівських лікарів стали донорами крові для півторарічного малюка під час унікальної операції
15 Червня, 09:16

Троє львівських лікарів стали донорами крові для півторарічного малюка під час унікальної операції

Медики львівської обласної дитячої клінічної лікарні ОХМАТДИТ врятували життя хлопчикові, якому лише 1 рік 8 місяців. У дитини звичайна інфекція в горлі переросла у складну проблему – псевдоаневризму внутрішньої сонної артерії. Маленький пацієнт пережив масивну кровотечу, зупинку серця, клінічну смерть і кілька реанімацій. Про це розповіли на Фейсбук-сторінці дитячої лікарні.

«У 1 рік 7 місяців у хлопчика заболіло горло. Дитиною займався сімейний лікар у містечку на Івано-Франківщині. Через 3 тижні малому стало різко зле і його скерували до Івано-Франківська з підозрою на паратонзилярний абсцес (скупчення гною у горлі). З розповідей батьків, в обласній лікарні спробували пунктувати абсцес, але почалася кровотеча. Хлопчика заінтубували і перевели у реанімацію. Наступного дня спробували пунктувати знову, але нічого не отримали під час пункції. Батьки забили на сполох. Їм радили перевести дитину до Києва, але батьки обрали інший варіант – приїхати до нас», – розповідають в ОХМАТДИТі.

Львівські ЛОРи готувалися зустрічати великий абсцес (приблизно 120 мл), який з правої частини горла уже переходив на ліву. Після консиліуму малюка взяли в операційну. Абсцес розкрили, але гною майже не було, отримали багато несвіжих згустків крові. У дитини були всі ознаки сепсису і септичного шоку. Згустки з горла забрали. Частинку м’яких тканин горла передали на гістологію. Наприкінці операції відкрилася масивна кровотеча. Її відразу ж зупинили і дитина одужувала в реанімації.

«Гістологія показала, що у горлі був згусток крові. Стільки проблем через звичайний згусток крові? Щось тут не те… Але часу на роздуми небагато – у дитини знову відкривається масивна кровотеча, кров з горла дитини лилася фонтаном». – пригадують лікарі.

Команда медиків спрацювала блискавично: за мить реаніматолог несе дитину в операційну, ЛОР тампоном затискає місце кровотечі, ще один ЛОР працює мішком Амбу, щоб дитина дихала. У хлопчика на 3 хвилини зупинилося серце, йому зробили непрямий масаж серця і пряме переливання крові – тут же, в операційній, троє лікарів дали малюкові свою кров. Серце запустили.

«До нас приєдналася команда судинних хірургів і кардіохірургів з ЛОКЛ. Зовнішню сонну артерію перев’язали, і кровотеча зупинилася. 4 години лікар тримав місце кровотечі, поки судинні хірурги перев‘язували судину, – розповідають у лікарні. – Але через тиждень знову історія повторюється – хлопчик виплюнув 2 згустки крові. Кровотечі ми не чекали, вирішили зробити малюку КТ-ангіографію судин. У день, на який призначили обстеження, у хлопчика знову масивна кровотеча і знову операційна, інтубація і реанімація… На КТ ми їхали у стані підвищеної бойової готовності. Радіологи побачили несправжню аневризму внутрішньої сонної артерії (так звана псевдоаневризма). Спочатку ми думали, що проблема у зовнішній сонній артерії, а виявилося, що була також проблема і у внутрішій сонній».

 

Хлопчику зробили ендоваскулярну операцію – через маленький розріз у судині стегна аневризму виключили із загального кровоплину.

«У нашого хлопчика зараз все добре, артерія виконує свою функцію і горло теж у нормі. Він нарешті поїхав додому! Але ми з мамою залишаємось на зв’язку, вона продовжує інформувати про те, як почувається малюк. У світовій літературі не описано випадків псевдоаневризми внутрішньої сонної артерії у дитини такого віку, тому можна говорити, що ми зіткнулися з унікальним випадком», – каже завідувач ЛОР-відділення Федір Юрочко.

Мама хлопчика – Людмила Зупник – написала подяку лікарям за врятоване життя її сина.

«Безмежно дякую за врятоване життя – як мінімум три рази – мого синочка Ярославчика. Завдяки злагодженій роботі, компетентності та професіоналізму медичної супергероїчної команди у мого хлопчика з’явився шанс жити», – зазначила жінка.

Фото: Фейсбук

Відео