Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Тростянецьку і Розвадівську ОТГ хочуть ліквідувати
01 Липня, 15:59
logo-black

Тростянецьку і Розвадівську ОТГ хочуть ліквідувати

Вікторія Ничта

Жителі Тростянецької та Розвадівської ОТГ на Миколаївщині забили на сполох. Нещодавно випадково дізналися, що їхні громади хочуть ліквідувати, приєднавши до Миколаївської.

11 травня у приміщенні Миколаївської районної ради відбулося засідання районної комісії з питань реформування місцевого самоврядування. 11 членів проголосували за створення лише двох громад на території району – Миколаївської та Новороздільської, а існуючі Розвадівська та Тростянецька мали б об’єднатися із Миколаївською громадою.

Місцеві розповіли LMN, що представників ОТГ на це засідання не запрошували.

«Протокол комісії недавно виплив випадково. Мене збентежило таке рішення комісії, – розповідає Михайло Цихуляк, депутат Тростянецької ОТГ від села Демня. – Бо не врахували думку самих ОТГ та не провели об’єктивних розрахунків, не навели аргументів. На чергову сесію громади треба запросити голову Миколаївської райради Тараса Зубрицького та голову  РДА Андрія Коса і спитати їх, що саме спонукало районну комісію прийняти такі рішення».

Тростянецька ОТГ створилась на основі громадських обговорень мешканців ще чотири роки тому. До неї входить 17 сіл.

«За цей час реалізовано десятки проектів, в тому числі і міжнародних, – каже Цихуляк. – Розроблено дорожні карти розвитку кооперативів, малого та середнього  бізнесу, розроблено стратегію управління культурною спадщиною, план заходів розвитку туризму, культури і спорту, а також освіти, соціальної інфраструктури, створено молодіжну раду. Всі ці ініціативи – не поточні чи капітальні ремонти, які мають короткотривалий результат. Це покроково-перспективна інструкція розвитку Тростянецької  ОТГ. І буде дуже прикро, якщо хтось цю 4-річну працю сільської ради, депутатського корпусу, молоді помножить на нуль.»

У Розвадівській ОТГ теж проти об’єднання з Миколаєвом. До громади, окрім Розвадова, увійшли села Крупське, Верин, Черниця, Пісочна і Надітичі.

«Два роки тому наша громада виборола право на своє існування поза перспективним планом та провела перші вибори, – каже голова Розвадівської ОТГ Роман Сидор. – І від 2017 року ми довели свою спроможність. Лише за рік дохідна частина бюджету зросла на 30%. В нас багато підприємців – виробляють черепицю, цеглу, вапно, видобувають пісок тощо.

Маємо чим похвалитися і у таких сферах, як медицина, культура, туризм. Створили сучасний Центр первинної медико-санітарної допомоги. Таких сільських Центрів – одиниці у цілій області».

Щоб уникнути об’єднання у 2020 році із Миколаєвом, ведемо переговори про об’єднання із сільськими головами Київця та Держова. Тоді будемо мати достатньо населення для того, щоб нас гарантовано внесли у перспективний план розвитку.»

Та районна влада проти цього.

«Я переконаний, що ці громади вже наступного року не зможуть себе утримувати, – каже заступник голови Миколаївської районної ради Євген Дзюбайло. – Більше того, впевнений, що процвітаючою може бути лише та громада, де кількість населення досягає 50 тисяч жителів і більше. Можу стверджувати, що більшість жителів цих громад не задоволені розвитком своїх населених пунктів, адже зараз чую більше скарг, ніж похвали.»

Схожі новини