Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Три карпатські області об’єднають кільцем на Сколівщині
03 Листопада, 19:22

Три карпатські області об’єднають кільцем на Сколівщині

На Львівщині планують об’єднати в кільце три карпатські області – Івано-Франкіську, Львівську та Закарпатську, центром об’єднання буде селище Славське, що в Сколівському районі. Перемовини із Івано-Франківською ОДА вже успішно відбулись, на черзі — зустріч із головою Закарпатської ОДА.

У селищі Славське планується буде центр об’єднання. Для цього нещодавно створили Асоціацію «Бойківське коло».

«Наша ідея полягає в тому, щоб з’єднати Славське із Пилипцем у Закарпатті найкоротшою дорогою. Зараз ми є в тупику, і туристи, які приїжджають сюди влітку, щоб десь далі подорожувати, змушені повертатись у Сколе, до траси Київ — Чоп, через Верецький перевал. А до Пилипця ще треба проїхати через Нижні і Верхні ворота, це 120 км. Дорога напряму від Славського до Пилипця становить усього 30 км. Якщо турист виїхав із Славського і планує повернутись сюди, то має проїхати зайвих 180 км за день, а в умовах гір це щонайменше три години їзди. Це ж стосується Івано-Франківщини», – пояснює голова Славської селищної ОТГ Володимир Бега.

Довжина кола становитиме близько 100 км. Про співпрацю в цьому напрямку також домовились із Асоціацією Єврорегіон «Карпати — Україна» і отримали кошти на співфінансування проєкту по дорозі Славське — Рожанка. А зі свого бюджету Славська ОТГ фінансує проєктування дороги Славське — Волосянка — Хащовань до кордону із Закарпаттям.

«І тоді ми матимемо унікальний туристичний продукт: можемо в один день поснідати в Славському, пообідати в Пилипці, повечеряти в Долині — та повернутись назад до Славського», — каже Володимир Бега.

Перемовини із Івано-Франківською ОДА успішно відбулись, на черзі — зустріч із головою Закарпатської ОДА. Втім, каже Володимир Бега, Славська ОТГ — локомотив у цьому процесі.

Схожі новини