“Коли закінчили, не могли оговтатися. Забули, який сьогодні день”: як рятувальники гасили торфище на Сокальщині | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Коли закінчили, не могли оговтатися. Забули, який сьогодні день”: як рятувальники гасили торфище на Сокальщині
05 Квітня, 13:25
logo-black

“Коли закінчили, не могли оговтатися. Забули, який сьогодні день”: як рятувальники гасили торфище на Сокальщині

Юлія Швидко

5 га торфища неподалік села Ванів Сокальського району горіли три дні. Селяни кажуть, що пожежа прийшла зі сусіднього міста Белз, де місцеві палили суху траву.

«Вогонь до нас йшов з великою швидкістю. Міг до будинків добратися. Боялися, аби біда не сталася. Добре, що весь час рятувальники біля нас були. Знали, якщо раптом щось загориться, вони одразу ліквідують», – розповідає LMN мешканець Ванова Іван Іванович.

До гасіння вогню на торфищі залучили 50 рятувальників та 5 пожежних машин.

«Спочатку не могли й подумати, що там такий об’єм роботи. До гасіння почали залучати колег з Червонограда, Великих Мостів, Жовкви. Хлопці вставали о п’ятій ранку, аби уже о восьмій братися до роботи. До торфища – важкий доїзд. Аби щоразу не гнати техніку, не скручувати та розкручувати рукави, машини залишали на місці. Рятувальники уночі за ними слідкували. Чергували у салонах машин, а зранку – до роботи, – розповідає LMN Роман Винниченко зі Сокальського районного відділу ДСНС. – Їжу на обід та вечерю люди брали здому. Також сільський голова Ванова привозив гарячу їжу, воду. Три дні ми жили у режимі «нон-стоп».

Сокальський рятувальник зазначає, що у роботі заважали вітер та їдкий запах паленого.

«Холодно-сонце-вітер-сонце – через такі перепади у хлопців пообвітрювалися лиця. Працювали у спеціальних засобах захисту від диму, але й через них дошкуляв їдкий запах. Його чули за кілометр від торфища. Здавалося, що ця робота не закінчиться ніколи. Торф – підступний, горить знизу. Важко спрогнозувати, як він себе поведе. Коли закінчили, не могли оговтатися, забули, який сьогодні день, – веде далі Роман Винниченко. – Після гасіння оглянулися: жах. Скільки шкоди наробило оце спалювання сухої трави. Від такого чудового пейзажу нічого не залишилося. Мертвими лежали цілі виводи зайців, їжаків та інших звірят».

Сільський голова Ванова Володимир Кочайдовський обіцяє, що звернеться до правоохоронців, аби ті знайшли та покарали винних у пожежі.

Фото: ДСНС у Львівській області

Відео