Роман Віктюк – народний артист України та Росії, член Інституту драматичного театру в Італії.
Після навчання в державному інституті театрального мистецтва у Москві він повернувся до Львова, де працював актором у місцевому Театрі юного глядача, а згодом – режисером. Також його пам’ятають у театрах в Одесі, Києві, Таллінні, Твері, Вільнюсі, Саратові, Казані та Ризі.
У 1991 році створив у Москві театр свого імені, у якому виступав головним режисером та художнім керівником. Того ж року спільно із Ігорем Подольчаком та Ігорем Дюричем заснував у Львові творче об’єднання Фонд Мазоха.
Є постановником близько 200 вистав, з яких найвідоміші – «Служниці», «Федра», «Мадам Баттерфляй», «Лоліта», «Дама без камелій». Лауреат низки премій, зокрема театральної премії Maratea Центру європейської драматургії, премії «Київська пектораль», премії спілки театральних діячів України «Тріумф», та міжнародної премії Інституту італійської драми за найкраще втілення сучасної драматургії.
У 2006 році в інтерв’ю ВВС розповів, що «пережив усіх вождів тоталітаризму та не поставив жодну виставу, яка би обслуговувала систему», йдеться на сайті Zaxid. net. Позитивно відгукувався про «Помаранчеву революцію» та наголошував, що він є українським режисером. У 2014 році звернувся до мешканців Донбасу із закликом вимкнути телевізор. Також заявив, що люди без українського громадянства не мають втручатися у справи України.
Фото: з відкритих інтернет-джерел