Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Трирічний хлопчик з Червонограда проковтнув чупа-чупс разом з паличкою
06 Грудня, 14:21

Трирічний хлопчик з Червонограда проковтнув чупа-чупс разом з паличкою

Львівські лікарі дістали з дванадцятипалої кишки 3-річного хлопчика з Червонограда паличку від чупа-чупса, довжиною 8,5 см. Дитина ненароком проковтнула її, коли ласувала цукеркою. Із стороннім тіло всередині організму хлопчик проходив два тижні, – пише Захід.нет.

За словами лікарів, батьки хлопчика спочатку сподівалися, що пластмасова паличка вийде природним шляхом. Тільки через два тижні звернулися до лікарів.

«Дитину нічого не турбувало, але батьків тривожило те, що паличка не вийшла. Ми зробили хлопчику УЗД, рентген і запропонували витягнути паличку ендоскопічно (без розрізу – ред). Для проведення цієї ендоскопічної операції запросили лікаря з Західноукраїнського дитячого спеціалізованого центру Олега Кочеркевича, бо він до ендоскопа має спеціальні пристосування», – каже в.о. директора ОХМАТДИТу Олександра Бурда.

Діставали паличку ендоскопічно, тобто за допомогою спеціальних пристоїв через стравохід, шлунок. Операція тривала півтори години під загальним знечуленням.

«Паличка від чупа-чупса зі шлунку вже потрапила в дванадцятипалу кишку, де уперлася в стінку. Взяти її посередині не виходило, бо можна було кишку поранити. Підступитися з боку також не вдавалося, бо вона може зробити перфорацію кишки. Окрім того, за два тижні паличка вже обросла слизом, тому весь час зісковзувала», – розповідає ендоскопіст Микола Мандибур. – Нам вдалося трохи відсунути паличку від стінки і перетягнути у шлунок. Звідти також непросто було її дістати, вона весь час вислизала. Але врешті-решт вдалося взяти її за кінчик і витягнути».

Схожі новини