«Це була пастка»: спецпредставник США про ноту Росії щодо звільнення моряків | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Це була пастка»: спецпредставник США про ноту Росії щодо звільнення моряків
01 Липня, 07:52

«Це була пастка»: спецпредставник США про ноту Росії щодо звільнення моряків

Теми «повернення» Росії в ПАРЄ та звільнення українських моряків стали основними темами міжнародних дискусій, у тому числі, на саміті G20.

 

Пропозиція Росії щодо передачі українських моряків Україні на російських умовах є образливим.

Про це заявив спецпредставник Держдепу США щодо України Курт Волкер.

«Волкер сказав, що російська “пропозиція” Україні брати участь в кримінальному розслідуванні щодо моряків є образою правосуддя, оскільки не було ніяких підстав для їх затримання по-перше, так само як і образою ООН і суверенітету України. Росія не пропонувала звільнити захоплених нею українських моряків. Це була пастка», – йдеться у цитатах Волкера.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба підтвердив, що серед умов повернення до ПАРЄ було звільнення українських полонених моряків, однак європейці відступили від цієї вимоги.

Про це Кулеба розповів в інтерв’ю “Час. Підсумки тижня”.

Згодом, додав посол, Європа дала зрозуміти Росії, що повернутися вона може і без цих умов. Тому російська нота вітчизняному МЗС щодо моряків з’явилася не через рішення ПАРЄ повернути російську делегацію, а тому що спливав кінцевий термін, наданий Міжнародним трибуналом ООН.

«Просто так збіглося в часі, що в ніч з 24 на 25 червня якраз ухвалили цю резолюцію, а 25 спливав термін. Тому я підтверджую, що тема моряків в ПАРЄ лунала. Але я переконаний, що Росія не збиралася виконувати ці три вимоги, бо вони розуміли, що коаліція на їхню користь вже зайшла в такий стан, коли поверне їх без жодних поступок. Я думаю, сталося саме так», – заявив Кулеба.

Держави-противники повернення делегації РФ до ПАРЄ, хочуть підготувати спільну резолюцію.

Про це повідомив маршал польського Сенату Станіслав Карчевський.

Карчевський заявив, що Польща, Литва, Латвія, Естонія, Україна, Словаччина і Грузія обговорять спільні кроки.

«Ми на цю тему розмовляли вчора. Ми всі обурені цією ситуацією. Представники країн, які приїхали на сьогоднішні врочистості, мені говорили, що хочуть підготувати спільну резолюцію. Але тут, в Любліні, під час цих святкувань, це буде зробити дуже важко. Натомість ми говорили про проведення спільної зустрічі якомога швидше», – сказав він.

Росія поки не збирається компенсувати свій борг перед Радою Європи.

«Ми ще нікому нічого не винні. Ми будемо винні, коли буде підписаний документ — протокол, меморандум — ось тоді виникають зобов’язання. А те, що зараз на політичному рівні обговорили це питання і встановили суму платежів, це ще нічого не означає», – заявив заступник міністра фінансів Росії Сергій Сторчак.

 

«Ми про це говорили неодноразово – повне відновлення прав, і ми будемо готові виплатити ті внески, які ми утримували через неприйнятне, дискримінаційне ставлення до делегації Федеральних Зборів РФ», – заявив глава російського МЗС Сергій Лавров.

 

Президент РФ Володимир Путін “дав роз’яснення” президенту США Дональду Трампу щодо захоплених українських моряків під час зустрічі.

Про це повідомив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

«Ця тема зачіпалася, вона ставилася президентом Трампом. Президент Путін дав необхідні роз’яснення», – сказав Пєсков.

Путін заявив, що тема українських моряків піднімалася Трампом.

«Ця тема піднімалася – я не пам’ятаю, на обіді чи в ході нашої зустрічі. Але, у всякому разі, президент США зробив цю тему однією з пріоритетних в ході нашого спілкування на “двадцятці. Ми пояснили, що там відбувається. Говорили на цю тему. Рішення поки немає. У нас іде судовий розгляд. Потрібно дочекатися, будемо потім це вирішувати. Головне, щоб це не було в рамках передвиборної кампанії в Україні, щоб ці процеси не були пов’язані з внутрішньополітичною українською тематикою. Питання не пов’язане з участю Росії в Парламентській асамблеї Ради Європи», – заявив Путін.

Путін і канцлер ФРН Ангела Меркель домовилися про збереження “нормандського формату”.

«Ми домовилися, що будемо цей формат використовувати й надалі. Згоден з канцлером, що ми повинні використовувати всі інструменти, а там їх не так уже й багато, один з діючих – нормандський формат. Так, будемо працювати. Питання тільки коли, терміни треба узгодити, в якій послідовності будемо проводити консультації – удвох, утрьох, учотирьох», – пояснив Путін.

Пєсков заявив, що обрання Володимира Зеленського дає можливість говорити про реанімацію “нормандського формату”.

«Для того щоб збиратися у нормандському форматі, потрібно спочатку зробити домашню роботу. У цьому плані ми очікуємо, що в осяжній перспективі помічники глав держав зберуться, щоб подивитися, чи є підґрунтя, необхідне для зустрічі в верхах», – сказав Пєсков.

Екс-президент Петро Порошенко обурений обговоренням України іноземними лідерами без участі самої України.

«5 років, поки я був президентом, ніхто не наважувався без України говорити про Україну. Наша позиція була “nothing about Ukraine without Ukraine” (нічого про Україну без України). А зараз долю України обговорюють скрізь у світі, тільки без України. Ніхто так і не подзвонив до Києва. І відсутність дзвінка – це дуже і дуже тривожний сигнал. Це знову повернення в 2013 рік. Зараз Україну намагаються відтіснити на узбіччя міжнародної політики», – заявив Порошенко.

 

Фото: Громадське

Відео