Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Це гарна нагода підготуватися до Різдва»: львівський священник розповів, чи можна завтра працювати
24 Грудня, 19:03
logo-black

«Це гарна нагода підготуватися до Різдва»: львівський священник розповів, чи можна завтра працювати

Сьогодні, 24 грудня, у християн, які святкують Різдво за Григоріанським календарем, – Святвечір. У ЗМІ з’являється інформація, що деякі парафії на Буковині та Івано-Франківщині переходять на святкування Різдва у грудні. LMN поцікавилася в отця Павла Дроздяка із Архикатедрального собору святого Юра, що планують з цього приводу парафії УГКЦ на Львівщині.

«На жаль, до обговорення цього питання ми завжди повертаємося напередодні Різдва чи Великодня. А його ж треба порушувати впродовж року, обговорювати з парафіянами. Цей перехід має бути плавним – крок за кроком. Також усі конфесії мають домовитися між собою про святкування Різдва у грудні. Інакше це зможе призвести до розколу суспільства, – каже отець Павло Дроздяк. – Торік я святкував Різдво 25 грудня із українською громадою у США. Згодом Різдвяна відправа була 7 січня – і на неї теж прийшли українці, правда, їх було менше, ніж 25 грудня. Тому одразу різко перейти не вдасться, бо завжди буде частина людей, яка дотримуватиметься старих традицій».

Священник каже, що до нього телефонують люди зі запитаннями про завтрашній день: як поводитися, йти до церкви, чи можна працювати?

«Відповідаю: «Ми поки що святкуємо народження Ісуса Христа 7 січня, тому 25 грудня – звичайний робочий день, який держава оголосила вихідним. З поваги до людей, які святкують Різдво за Григоріанським календарем, можемо не виконувати надважкої роботи. У церквах будуть відправи, тому завтрашній день – гарна нагода підготуватися до Різдва: піти до Сповіді, причаститися», – додає отець Павло.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини