“Це не відповідає здоровому глузду», – депутатки-львів’янки про перереєстрацію комунальних закладів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Це не відповідає здоровому глузду», – депутатки-львів’янки про перереєстрацію комунальних закладів   
24 Січня, 15:30
logo-black

“Це не відповідає здоровому глузду», – депутатки-львів’янки про перереєстрацію комунальних закладів  

За останнє півріччя Львівська обласна рада перереєструвала 5 комунальних установ. Чотири медичні заклади та Львівський історичний музей “переїхали” в інші міста області.

Такі перереєстрації не порушують закон, однак не відповідають здоровому глузду. Про це сьогодні, 24 січня, на брифінгу повідомили депутатка Львівської міської ради від Української Галицької партії Юлія Гвоздович та народні депутатки-мажоритарниці по Львову Галина Васильченко та Наталія Піпа.

“Львівський історичний музей перереєстрували у приміщення Червоноградської філії Музею історії релігії. Це рішення не лише абсурдне, але й порушує основні принципи децентралізації. Уже давно потрібно переглянути поняття “спільної власності громад”, яким розпоряджається Львівська обласна рада. Та передати по максимуму комунальне майно і деякі заклади в управління громад, де вони фізично знаходяться. На сайті обласної ради є інформація щодо майна обласної власності. Велика його частина використовується неналежно! А деякі приміщення передаються під комерційну діяльність без прозорих аукціонів за 17 гривень на місяць за метр квадратний”, – зазначила Юлія Гвоздович, голова постійної комісії законності Львівської міської ради.

Як пояснила Галина Васильченко, податки з доходів фізичних осіб тих людей, які працюють у вищезгаданих закладах, наразі сплачувались до міста Львова.

“Хоч ці люди й надалі фізично будуть залишатись у Львові, через перереєстрацію бюджет Львова втратить 48 мільйонів гривень,” – розповідає Васильченко.

Нардепка зазначила, що є загроза, що перереєструють ще 30 закладів охорони здоров’я, які є у власності ЛОР.

“В нас часто буває так, що одні норми трактуються по-різному. Ми консультувались з юристами, вони кажуть, що такі рішення є порушенням Цивільного кодексу. Але щоб унеможливити подібне помилкове трактування, потрібно внести певні законодавчі зміни”, – додала Васильченко.

“Мені ось що цікаво:  ми зараз знаходимось у Львові чи у Червонограді? Бо я бачу навколо себе нібито львівську площу Ринок, а музей юридично у Червонограді. І друге: куди тепер мають водити дітей працівники цього музею? У яку школу, садочок? Якими дорогами мають користуватись? Якщо їх місце роботи тепер у Червонограді і податки відповідно йдуть туди, то хто має забезпечувати усі ці речі? Як далі розвиватись Львову, враховуючи такий відтік податків?» – запитує Наталія Піпа.

Додає, зараз на законодавчому рівні важливо вирішити, де саме мають сплачувати податки працівники: за місцем реєстрації закладів, у яких вони працюють, чи за місцем їхньої прописки. Народні депутатки запевнили, це питання підніматимуть у Верховній Раді.

Відео