Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Це перша вагома знахідка часів УПА”: документи з мостиського лісу реставровують у Львові
12 Серпня, 16:07
logo-black

“Це перша вагома знахідка часів УПА”: документи з мостиського лісу реставровують у Львові

Ірина Петришин

У лісі на Мостищині знайшли документи УПА 1940-1950 років. Знахідку відкопали пошуківці, які обходили території з металодетектором. Документи виявили ще на початку літа, проте відомо стало лише зараз. Серед документів є організаційні звіти, проагітаційні брошури та книги. Також є упівські привітання зі Святою вечерею та Різдвом.

“Хлопці-пошуківці  з металодетектором у лісі випадково натрапили на ці бідони. Знахідку передали до нашого історико-краєзнавчого музею, але ми віддали усе до Львова. На жаль, ми не маємо ресурсів, щоб відреставрувати ці документи,- розповідають LMN у Мостиському краєзнавчому музеї. – У бідонах містилися звіти, книги та проагітаційні матеріали”.

newqsboz1p4lgkeeyynr1pho8t5cfue9abeyekjw
xtiehnqni53il3u2rhtwkbbsvkxlr44o0e1njpb6

Усі документи з музею “Мостищина” передали експертам у Львів. Зараз ними займаються спеціалісти з музею “Тюрма на Лонцького”.

“Кожного року наш музей доповнюється різними знахідками, які датується від кам’яного віку до часів УПА. Проте, це перша вагома знахідка часів Української повстанської армії, що ми маємо. Звісно, на Мостищині є багато криївок, в нас є віднайдені та відновлені схованки 40-х, 50-х років. Багато криївок є досі незнайдені, бо втрачені дані про них, важко їх відшукати. На Мостищині активно переховувалися учасники армії, тому криївки маємо майже у кожному лісі”,- додають у музеї.

Нагадаємо, що у червні у Мостиськах знайшли документи, які пролежали в землі близько 70 років. Серед них архівні документи Сидора Ковпака – керівника партизанського руху опору в Україні.

Фото: Гал-інфо

Схожі новини