«Це рішення було вже давно»: Зеленський про повернення Росії в ПАРЄ | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Це рішення було вже давно»: Зеленський про повернення Росії в ПАРЄ
27 Червня, 21:38

«Це рішення було вже давно»: Зеленський про повернення Росії в ПАРЄ

Президент Володимир Зеленський запевняє, що під час поїздки до Європи піднімав питання щодо повернення Росії до ПАРЄ.

Про це Зеленський заявив на брифінгу.

«Я був у Брюсселі, я був у Парижі, я був у Берліні. Щодня, крім зустрічей з фрау Меркель і президентом Макроном, у мене було по 7 зустрічей щодня. На кожній зустрічі я піднімав це питання з приводу повернення Росії до ПАРЄ, і повірте мені, кожна з цих людей говорила мені: Володимире, зрозумійте, ПАРЄ – це майданчик для перемовин, така ситуація… Тобто, це рішення було вже давно. Кожна з цих людей, з ким я говорив за кордоном, знала цю відповідь уже на 100%.  Я про це говорив за кордоном, на жаль мене не почули. Рішення було давно прийнято. Я робив все, що я можу, але це було пост-фактум. Тому якщо наші депутати звертаються до мене, що я зробив, я можу їх запитати, що вони зробили, щоб цього не сталося», – пояснив Зеленський.

Глава української делегації у ПАРЄ Володимир Ар’єв відповів на звинувачення Зеленського.

«У 2014 вигнали, у 2015 вигнали вдруге, у 2016 ухвалили кілька резолюцій, де була жорстка умова повернення РФ тільки після серйозних кроків збоку Росії, у 2017 вигнали проросійського президента ПАРЄ, у 2018 зірвали репорт про повернення РФ, який був ухвалений тепер. Між тим багато інших документів з приводу заручників, моряків, кримських татар, анексії Криму. І сотні зустрічей, переговорів і домовленостей. Не треба перекладати свій провал на інших. Відсутність досвіду зміниться з часом. Сподіваюсь. А невміння не визнавати власні помилки може не минути ніколи. Невдовзі у вас, пане Зеленський, може бути парламентська більшість, свій уряд з міністром закордонних справ, а з тим і можливість показати, на що ви всі разом здатні. Наступна сесія ПАРЄ у жовтні. Дій.Те», – додав Ар’єв.

Голова партії «Слуга народу» Дмитро Разумков заявив, що вважає недоцільним вихід української делегації з складу органу Ради Європи.

Про це він сказав в ефірі “Українського радіо”.

«Коли ми будемо представниками українського парламенту, ми будемо відстоювати інтереси нашої країни і на таких майданчиках. Тому це не конструктивно, неправильно розвернутися і піти, незважаючи на ті події, які, на жаль, відбулися. Сьогодні склались обставини так, як склалися. Я думаю, що все у цьому світі змінюється. І позиція представників нового парламенту у ПАРЄ  буде такою, що у майбутньому вони зможуть вплинути», – сказав Разумков.

Віце-спікер парламенту та член української делегації у ПАРЄ Ірина Геращенко відповіла на заяви Разумкова.

Про це вона написала у Facebook.

«Разумков розкритикував українську делегацію в ПАРЄ. Саме українську делегацію, й ані слова не сказав про російську чи про європейські, які повернули до зали підсанкційних злочинців. Кажуть, він буде спікером в майбутньому скликанні ВР. Зверніть увагу – ВР, не Держдуми. Здається, що до влади в Україні приходять дальтоніки, які не розрізняють кольори, плутають чорне і біле, не вміють помічати очевидне і вміти подякувати тим, хто дійсно служив Україні», – наголосила Геращенко.

Комітет Верховної Ради у закордонних справах на засіданні 1 липня розгляне тимчасове зупинення участі постійної делегації до виконання Російською Федерацією низки умов щодо заручників, українських військових моряків та кримських татар.

Тим часом, делегат ПАРЄ від Росії Шамсаїл Саралієв, який багато років працює з головою Чечні Рамзаном Кадировим, почав погрожувати делегату від Литви Еммануелісу Зінгерісу за його критичні виступи щодо Кадирова.

Як повідомляє “Європейська правда”, про це повідомив глава української делегації в Асамблеї Володимир Ар’єв.

«А всіх, хто просував безумовне повернення росіян в ПАРЄ, хочу спитати – ну як, все гаразд? Права парламентаріїв бути почутими збережені? Тепер почули? А це тільки початок», – написав Ар’єв.

 

Фото: РБК-Україна

Відео