“Це зарплата трьох медсестер”: волонтерка звернулась до Національної служби здоров’я щодо фінансування паліативного відділення у Журавно | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Це зарплата трьох медсестер”: волонтерка звернулась до Національної служби здоров’я щодо фінансування паліативного відділення у Журавно
03 Квітня, 13:07
logo-black

“Це зарплата трьох медсестер”: волонтерка звернулась до Національної служби здоров’я щодо фінансування паліативного відділення у Журавно

Учора, 2 квітня, член правління ГО “Люди Країни” Ольга Сорока звернулась до Національної служби здоров’я України щодо паліативного відділення Журавнівської лікарні Жидачівського району. За словами жінки, Національна служба на найближчі 9 місяців планує виділити для лікарні лише 168 тисяч 778 гривень 61 копійку. 

“Тобто на всі зарплати, комунальні послуги, їжу та лікування відділення має тільки 18 тисяч 752 гривні на місяць. Серйозно? Це є зарплата трьох медсестер. Хотілось би вірити, що це помилка якась, бо виходить, що в наших чиновників якісь проблеми з математикою. У цьому відділенні живуть літні люди, яким держава зобов’язана полегшити страждання, як моральні, так і фізичні. В цьому і полягає паліативна допомога. Це соціально важливе питання”, – наголошує жінка. 

Ольга Сорока каже, що виходить якась абсурдна ситуація: адміністрація закладу просто не має виходу.

“Звільнити ж працівників під час карантину не можна. Тоді що? Виганяти всіх хворих на вулицю, чи як? Це ж люди, які не встають з ліжка. Це люди, які самі себе не можуть доглянути”, – каже жінка. 

З групою волонтерів Ольга вже кілька років опікується старенькими з цього закладу.

“За декілька років лікарня була трохи піднята з тих руїн, в яких вона була. Ми стараємось привезти для цих людей їжу, якусь розвагу, якусь увагу. Раніше держава виділяла на кожну людину, яка там жила, лише 5 гривень на харчування і 4 гривні на лікування на добу. Це смішні гроші, але зараз, виходить, і це можуть забрати”, – пояснює жінка.  

Директор Журавненської міської лікарні Ярослав Овсянецький пояснює, що раніше на відділення виділяли 188 тисяч на місяць.

“Це не рахуючи коштів на зарплати працівникам кухні та пральні. Тобто зараз ми можемо отримати у 10 разів менше. Справа в тому, що зараз змінюється механізм фінансування відділення. Раніше ми отримували кошти за рахунок державної субвенції. А тепер виходить, що ми маємо безпосередньо з національною службою здоров’я укладати договір. Ми давно підготували пакет документів, пройшли всі етапи реєстрації, і ось отримали договір на підписання з цією абсурдною сумою”,  – пояснює LMN Ярослав Олександрович. 

Чоловік пояснює, що у момент впровадження медичної реформи паліативна допомога була у пріоритеті. 

“У 2017 році, у момент прийняття закону про медичну реформу, було визначено три основні пріоритети: первинна, екстрена і паліативна допомога. Перші дві ланки відповідно фінансуються і реформуються, а от паліатив чомусь відійшов на задній план. Це дуже сумно. Це саме ті люди, які зараз перебувають у групі ризику, не важливо, чи вдома вони, чи у відділенні. Про них треба особливо дбати”, – пояснює директор лікарні. 

Відео