Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Це змусить перевізників дотримуватися правил», – експерт про переваги електронного квитка у Львові
13 Вересня, 15:41
logo-black

«Це змусить перевізників дотримуватися правил», – експерт про переваги електронного квитка у Львові

1 жовтня завершиться останній етап тендерних процедур із впровадження е-квитка у Львові. Оберуть одну з трьох компаній, яка буде цим займатися.

Після підписання договорів встановлять перше обладнання у транспорті, згодом почнуть його тестувати. Ймовірно, наступного року львів’яни оплачуватимуть за проїзд безконтактною магнітною картою через валідатор.

Голова ГО “Форум Львів і майбутнє” Ігор Кузьмак вважає електронний квиток безальтернативним варіантом цивілізованої оплати проїзду.

“По-перше, можна буде чітко визначити кількість пасажирів, а отже, ідентифікувати більш критичні та менш важливі маршрути, і як наслідок – змінювати конфігурацію та кількість автобусів на них, зважаючи на об’єктивні дані, а не на бажання шофера швидше закінчити зміну, – говорить Кузьмак. – По-друге, це допоможе зробити пільги адресними. Всі пільговики отримають спеціальні картки, за допомогою яких можна визначити їх відсоток від загальної кількості пасажирів.

   По-третє, електронний квиток просто змусить перевізників дотримуватися правил, інакше вони будуть вилучені з процесу перевезення. Адже за таких умов водій не має доступу до готівки, і перевізник отримує гроші не від пасажирів, а від міста – за виконаний кілометраж перевезень. Стояння на зупинках по півгодини, порушення графіку та самовільне зникнення з маршруту зменшують цей кілометраж. А отже, перевізник втрачатиме гроші. “

61869622_2533037453375958_6255947521089077248_n

Нагадаємо, на впровадження е-квитка Львів отримав від Європейського банку реконструкції та розвитку 10 млн євро.

 

«На жаль, у цьому процесі впровадження були суттєві затримки, – каже Кузьмак. –  Кредит ЄБРР, отриманий для цього проекту, мав пільговий період на три роки, який цьогоріч вже закінчився. А до старту квитка ще досить далеко». 

Схожі новини