Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Це знакова подія для села»: на Миколаївщині збудували надсучасний народний дім
22 Січня, 17:04
logo-black

«Це знакова подія для села»: на Миколаївщині збудували надсучасний народний дім

Вікторія Ничта

Вже незабаром у селі Березина, що на Миколаївщині, повним ходом запрацює новий культурно-просвітницький центр. Будівництво його завершили минулого року.

«Хоча у нас вже було і офіційне відкриття установи, та центр ще наразі не працює, – розповідає LMN секретарка Березинської сільської ради Оксана Мороз. – Фактично до 31 грудня ми ще завершували будівництво. Правда, це були дрібні косметичні роботи та благоустрій території. Тепер чекаємо відповідні документи із ДАБІ, щоб ввести приміщення в експлуатацію».

Людям пообіцяли, що впродовж місяця вони отримають документи. Тоді передадуть приміщення на баланс районного відділу культури, а вони вже підберуть кваліфікований персонал.

Відкриття народного дому – знакова подія для села, адже тут ніколи його не було. Всі масові заходи та культурні події відбувалися на подвір’ї місцевої школи.

«Ми розпочали із написання відповідного проекту на конкурс у Державний фонд регіонального розвитку, – розповідає пані Оксана. – Отримали із державного бюджету більше 3 мільйонів гривень. Цього вистачило для старту. Потім ще 500 тисяч гривень нам вділили із районного бюджету, та 2,2 мільйони гривень змогли виділити із бюджету Березинської сільради. А щоб довести усе до ладу, ще 1 мільйон нам дала Львівська обласна рада».

Проект будівництва розробила архітектор Олеся Коляда. Місцеві приємно вражені зовнішнім виглядом будівлі. Це сучасне, зовні невеличке, але доволі просторе приміщення з літньою сценою, надсучасним освітленням, внутрішніми вбиральнями, а ще роздягалками та душовими для спортсменів – поблизу центру спорудили футбольне поле зі штучним покриттям.

До речі, зі слів заступника голови ЛОДА Івана Собка, цього року на Комплексну програму розвитку культури з обласного бюджету виділено 10 млн грн. Також планується реалізація проєктів місцевих ініціатив та передбачені нові об’єкти капітального будівництва.

«За минулий рік, окрім добудови народного дому в Березині, було оновлено 14 народних домів в області, мистецьку школу у селі Новий Яричів, Сколівську центральну районну бібліотеку», – зазначив Іван Собко .

Схожі новини