«Це звання остаточно дискредитовано»: львів‘янин спалив свій диплом кандидата наук | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Це звання остаточно дискредитовано»: львів‘янин спалив свій диплом кандидата наук
27 Квітня, 09:13

«Це звання остаточно дискредитовано»: львів‘янин спалив свій диплом кандидата наук

Викладач Українського католицького університету Олександр Ябчанка спалив свій диплом кандидата медичних наук, протестуючи проти того, що депутат Верховної Ради Ілля Кива захистив ступінь кандидата. Про це Ябчанка повідомив у Фейсбуці.

«3 квітня 2014 року мені присудили науковий ступінь кандидата медичних наук. Сьогодні Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію. Комісія з 13 членів одноголосно проголосувала «За». Зважаючи на це, мені надалі соромно називатись кандидатом наук. Це звання остаточно дискредитовано», – написав Олександр.

Такий жест Ябчанка просить вважати офіційною заявою з вимогою позбавити його наукового ступеня кандидата медичних наук. Він також закликав інших кандидатів та докторів наук вчинити аналогічно і не йти на компроміси із совістю.

«Лише так у нас може з’явитись шанс на науку, за яку нам не буде соромно перед нашими нащадками», – пише Олександр.

Нагадаємо, депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію та став кандидатом наук із державного управління. Тема дисертації Киви — «Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)».

Під час захисту народному депутату поставили запитання, однак він не зміг на нього відповісти, пообіцявши надати відповідь у наступній науковій роботі.

Наявність звання кандидата наук, зокрема, дає доплати до зарплат на державних та педагогічних посадах.

Відео