Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Ціна питання – майже 2 мільярди гривень»: Володимир Гірняк і Андрій Білоус прокоментували своє звільнення
04 Жовтня, 21:28
logo-black

«Ціна питання – майже 2 мільярди гривень»: Володимир Гірняк і Андрій Білоус прокоментували своє звільнення

 

Публічний конфлікт голови Львівської облради Олександра Ганущина із двома його заступниками – Андрієм Білоусом та Володимиром Гірняком – завершився цього тижня їхнім звільненням. Про підкилимні причини своїх  відставок вони розповіли у студії Zaxid.net.

Нагадаємо, конфлікти почалися з того, що голова Львівської облради Олександр Ганущин звинуватив Володимира Гірняка у спробі усунути його з посади.

 

«Для мене досить дивна була така позиція, адже ми до цього часу не спілкувався. Я не раз наголошував, що в цій каденції не збирався і не збираюся бути головою Львівської обласної ради. Бо там досить складна фракційна конфігурація — дев’ять політичних фракцій. Я не збирався бути головою обласної ради. Та коли стало зрозуміло, що відбуватимуться позачергові парламентські вибори, партія «Громадянська позиція» запропонувала мені спробувати свої сили. Оскільки мій батько родом із Мостищини, я, щоби зрозуміти, яка буде реакція на мій можливий похід по цьому округу, розвісив там сім чи вісім бордів. А це —  округ Ярослава Дубневича. Тож пов’язую цей конфлікт виключно з цим. Хоча офіційна кулуарна версія Олександра Ганущина була зовсім інша», — розповів Володимир Гірняк.

 

Стосовно роботи Гірняка, як і іншого заступника, не висловлювали претензій ні голова обласної ради, ні інші колеги-депутати.

 

«Фактично, головна претензія до мене — те, що я у внутрішніх дискусіях в керівництві обласної ради був схильний підтримувати більше позицію Володимира Гірняка, ніж Олександра Ганущина, – каже Білоус. – За два з половиною роки моєї роботи заступником обласної ради ми з Ганущиним неодноразово дискутували і знаходили виходи зі складних ситуацій. Очевидно, з цієї ситуації виходу не знайшли».

 

Одна з головних причин звільнення, на яку вказує і Володимир Гірняк, і Андрій Білоус є те, що Ярослав Дубневич хотів показати свій вплив на Львівщину. Бо, як говорили в кулуарах облради, — він із новою владою про все домовився.

Володимир Гірняк акцентував, що про це свідчить зокрема й те, що представник фракції «Самопоміч» Іван Собко, який нещодавно став заступником голови Львівської обласної державної адміністрації, раніше працював разом із ним у комісії з мікропроектів, проголосував за його звільнення.

 

«У нас із ним була дуже добра комунікація. Та він, ховаючи очі, прийшов і проголосував. Очевидно, і за моє звільнення, і за звільнення Андрія Білоуса, — додав Володимир Гірняк. — І це він зробив, незважаючи на рішення фракції «Самопомочі» не голосувати. Тому що фракція «Громадянської позиції», більшість фракції «Народного контролю», фракція «Свободи», «Самопомочі» не брали участі в голосуванні. Результативне голосування щодо мого звільнення було 45 із 46».

 

Володимир Гірняк не одноразово публічно виступав зі заявою, що Олександр Ганущин працює на Дубневичів. Вперше він про це заявив, коли голова облради пропонував підтримали звернення проти НАБУ і проти АРМИ щодо Новороздільської і Новояворівської ТЕЦ.

 

«Там збитки — 1 мільярд 700 мільйонів гривень. Цими ТЕЦ займалися і були власниками Дубневичі, там порушена кримінальна справа. На той час вже було два подання Генеральної прокуратури в минулій каденції, ще за Порошенка. Чомусь з формальних ознак комітет Верховної Ради відхиляв ці подання. Думаю, що буде наступне подання. От він (Олександр Ганушин, – ред) просив проголосувати ці звернення, коли я був на лікарняному, бо я безпосередньо займався цими питаннями. Це звернення якось так тихенько проголосували на сесії облради, бо тоді ще й обговорювалося питання звіту Андрія Білоуса. Це такий конкретний факт, який мав місце. Ціна питання – майже 2 мільярди гривень. Та насправді всі прекрасно розуміють, що таких фактів є значно більше, — пояснив Володимир Гірняк. — Я вам сказав і так само готовий це під присягою повторити. Коли наголошував, що це неприпустимі речі, бо там мерзнуть люди, мені голова обласної ради в приміщенні, в себе в кабінеті, сказав: «А братам все рівно, що буде в Новояворівську і Новому Роздолі. Їхні округи прибиті, а якщо там будуть люди мерзнути – вони за це не будуть нести відповідальність».

Схожі новини