Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Цією дорогою користуються понад 20 тисяч людей”: автошлях «Хирів-Самбір» потребує негайного ремонту
18 Березня, 14:26
logo-black

“Цією дорогою користуються понад 20 тисяч людей”: автошлях «Хирів-Самбір» потребує негайного ремонту

У січні 2018 року почали виробляти проектну документацію на будівництво дороги “Хирів-Самбір” через село Скелівка на Старосамбірщині. Уже до листопада цього року усі роботи мали б бути завершені. Однак, як повідомляє місцевий активіст Павло Грабський, проектну документацію ще не виготовили, а про початок самих робіт і близько не йдеться.

Дорога охоплює близько 25 населених пунктів, нею користується понад 20 тисяч мешканців Самбірщини та Старосамбірщини.

Нагадаємо, її капітальний ремонт запланований в рамках інвестиційного проекту «Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пункту пропуску на українсько-польському кордоні». Фінансування передбачалося за рахунок кредиту Республіки Польща. Договір з польською компанією про будівництво дороги уклали ще у 2017 році.

“Востаннє цю дорогу ремонтували десь, мабуть, на початку двохтисячних. Пригадую, ще зовсім маленьким тоді був. Відтоді тільки час від часу вирівнюють грейдером. Цього вистачає на тижні два-три, а далі знову те саме: влітку дорога розбита, хоч бери і на байдарках їзди по тих калюжах. А в дощовий період, зокрема навесні і восени, дорога перетворюється на суцільне болото. Там просто неможливо проїхати. Люди витрачають дуже багато зайвих коштів на ремонт автомобілів, яким регулярно доводиться їздити цим шляхом. “Школярики”, які могли б возити нормальною дорогою дітей за 15-20 хвилин, їдуть в таких умовах по 40 хвилин, а то й більше. Та ж ситуація і з машинами швидкої допомоги”, – пояснює LMN Павло Грабський.

Ініціативна група неодноразово зверталась до керівництва області, однак далі словесних обіцянок справа не заходила. Павло зазначає, що перекриття дороги – найтолерантніший спосіб, яким місцеві мешканці можуть висловити протест. Зараз активісти сподіваються на зустріч з очільником області та початок фактичних робіт.

“Станом на зараз й надалі розробляється проектна документація. А скільки потрібно ще буде чекати на експертизу, дозволи ДАБІ, перевезення техніки?” – наголошує Павло.

❗️Разом з ініціативною групою та небайдужими мешканцями ми добиваємося від відповідальних владних структур негайного…

Опубліковано Павлом Грабським Пʼятниця, 13 березня 2020 р.

Додамо, міста Хирів та Самбір, окрім дороги через Скелівку, сполучає ще один автошлях – через Старий Самбір. Його відремонтували у 2016 році.

Схожі новини