Цьогорічні абітурієнти повинні набрати мінімум 130 балів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Цьогорічні абітурієнти повинні набрати мінімум 130 балів
28 Січня, 17:33
logo-black

Цьогорічні абітурієнти повинні набрати мінімум 130 балів

Марта Занюк

5 лютого розпочинається реєстрація на Зовнішнє незалежне оцінювання. Вона триватиме до 18 березня. До 25 березня буде можливість перереєструватися –  у випадку змінення прізвища або якщо є потреба обрати інший предмет.

Про це розповіли сьогодні на брифінгу директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк та директор департаменту освіти і науки ЛОДА Любомира Мандзій.

Максимум можна складати чотири предмети.

У 2019 році ввели мінімальну кількість балів зі всіх предметів, які необхідно набрати на ЗНО,  щоб претендувати на зарахування до ВНЗ, – 130 балів.

Першим відбудеться ЗНО з математики – 21 травня. 23 травня з обов`язкового для усіх предмета – української мови та літератури, 27 травня – з іспанської, німецької, французької мов,  28 травня —з англійської мови, 30 травня — з фізики, 4 червня — з історії України, 6 червня – з біології, 11 червня – з географії і 13 червня – з хімії.

 

 

Що необхідно знати для реєстрації на основну сесію ЗНО?

Випускники загальноосвітніх навчальних закладів, коледжів 2 курсу, які цьогоріч здобудуть середню освіту, учні системи профтехосвіти реєструються через свої навчальні заклади. Вони повинні видрукувати реєстраційну картку, вклеїти в неї дві фотокартки відповідного віку, а потім подати її у свій навчальний заклад. Там вже сформують повний пакет учня і відправлять у Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти. Після того у навчальний заклад надійде сертифікат для кожного учня, якщо всі документи правильні.

 

 

«Є категорія осіб, які повинні одразу реєструватися на додаткову сесію, – розповідає директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк. – Це учні, які навчаються за кордоном за програмою обміну Flex, бо у травні вони не можуть повернутися в Україну. Процедура реєстрації для них така сама, тільки потрібно написати заяву на участь у додатковій сесії і подати ксерокопію документа, який засвідчує, що вони справді є учасниками обміну».

Це стосується ще тих учнів чи студентів, які беруть участь у міжнародних змаганнях, олімпіадах, турнірах від імені Міністерства освіти і науки

України, Міністерства культури, Міністерства спорту.

Також додаткова сесія передбачена для осіб, які мають певні вади. Український центр оцінювання якості освіти разом з регіональними центрами створює для них необхідні умови».

 

 

Що нового запровадили для людей з інвалідністю?

Особи з вадами слуху можуть користуватися слуховим апаратом, про це треба вказати при реєстрації. Також, якщо потрібно, може бути присутній сурдоперекладач.

Для учасників ЗНО з вадами зору також створюють необхідні умови. Це і більший шрифт, і лупа. Якщо вади більш серйозні, то є зошити з шрифтом Брайля. Торік тести з таким з таким шрифтом були з української мови і літератури, математики, історії України. Цього року додали ще біологію.

«У 2019 році для учасників із вадами зору вперше застосують комп`ютер, який говорить.  Це було побажання від дітей, які не вміють користуватися шрифтом Брайля. Але окрім того, є можливість один предмет складати шрифтом Брайля, інший за допомогою комп`ютера, або ж усі за однаковим методом. Це все буде під час додаткової сесії, до якої додають ще 30 хвилин», – повідомила Лариса Середяк.

 

 

Які нововведення щодо вибору предметів?

Також цього року Міністерство освіти і науки України акцентувало на природничих та математичних дисциплінах. Наприклад, на медичну спеціальність, окрім мови й літератури, потрібно складати біологію або хімію і  математику або фізику.

Тому важливо попередньо подивитися на сайті ВНЗ перелік необхідних предметів на обрану спеціальність.

Ще одне нововведення – для студентів коледжів та учнів системи профтехосвіти, які здобуватимуть цього року середню освіту. Вони повинні у формі ЗНО скласти два предмети – українську мову і літературу, математику або історію України на вибір. А третій предмет здаватимуть у своєму навчальному закладі як ДПА теж на вибір.

Наступного року всі три предмети складатимуть у формі ЗНО.

Вступники у заклади вищої освіти мають право скористатися своїми сертифікатами 2017 та 2018

 

року, проте сертифікат з іноземних мов дійсний тільки за 2018 рік.

 

 

Що нового чекає вступників зі сіл?

«Випускники сільської території, які хочуть в подальшому працювати у закладі освіти або охорони здоров`я села, мають можливість вступати за окремим скеруванням», – розповідає директор департаменту освіти і науки  ЛОДА Любомира Мандзій.

Департамент скерував листи у заклади загальної середньої освіти  і сільські ради, щоб ті проінформували про потребу освітян, педагогів у школах чи медпрацівників через три-чотири роки. Буде мати базу про майбутні вакантні місця.

«Тоді оголосимо конкурс серед претендентів, які хочуть вступати цього року, – каже Мандзій. – Вони заповнюють договір з медзакладом чи школою і подають його разом з документами у ВНЗ. При вступі їм нарахують додатковий коефіцієнт до ЗНО».

Відео