Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Цього року обіцяють виготовити проект вузькоколійки “Рава-Руська – Держкордон”
15 Лютого, 11:59

Цього року обіцяють виготовити проект вузькоколійки “Рава-Руська – Держкордон”

Сьогодні, 15 лютого, у Львівській ОДА підписали Меморандум, у якому йдеться про співпрацю щодо розбудови залізничної інфраструктури на території Рава-Руської міської територіальної громади. Документ має закріпити й розширити співробітництво з відновлення європейської колії Держкордон (Гребенне) – Рава-Руська. Про це повідомили в адміністрації.

Документ уклали між чотирма сторонами, зокрема Львівською облдержадміністрацією, Рава-Руською міською радою, Добросинсько-Магерівською сільською громадою, а також акціонерним товариством «Українська залізниця».

Проєкт передбачає капітальний ремонт колії та реконструкцію залізничного вокзалу у м. Рава-Руська з можливістю проводити митний контроль.

Згідно з проєктно-кошторисною документацією, 1 млн гривень мають спрямувати на залізничний вокзал, ще 3 – на виготовлення ПКД реконструкції залізничного сполучення від Держкордону до Рава-Руської.

«Загальний проєкт передбачає будівництво євроколії між Варшавою та Києвом через Львів. Першим його етапом має стати прокладання нового 8-кілометрового відрізка вузькоколійки між Рава-Руською і Держкордоном. Ініціатива належить нам, Львівщині. Почати плануємо вже – з виготовлення ПКД за кошти громад та області. Це коштуватиме 4 мільйони гривень. На нього за 6 років анонсували скерувати з держбюджету 200 млрд гривень», – наголосив очільник області Максим Козицький.

Загалом проєкт має стати частиною президентської програми «Велике будівництво». Виготовити документацію мають вже у цьому році.

Додамо, відновлення європейської колії  Держкордон (Гребенне) – Рава-Руська дозволить продовжити реалізацію масштабного проєкту Євроколія «Варшава-Львів» до станції «Брюховичі», який стане альтернативою для перетину кордону, а також розвантажить пункти пропуску.

Схожі новини