Цього року від раку грудей на Львівщині померли 166 людей | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Цього року від раку грудей на Львівщині померли 166 людей
23 Жовтня, 12:41

Цього року від раку грудей на Львівщині померли 166 людей

За 9 місяців цього року рак грудної залози діагностували у 677 жителів Львівщини. 166 пацієнтів від цієї недуги померли. Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

«Загалом на обліку в області перебуває 10 967 осіб. В 2023 році спеціалізоване лікування отримали 2 310 осіб, з них 48 осіб – хірургічним методом, 288 – комбінованим чи комплексним», – розповів заступник генерального директора Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Орест Тріль.

Двома найбільшими факторами ризику розвитку раку грудної залози є жіноча стать та дорослішання. Ці фактори важко змінити, але можна змінити інші фактори ризику, такі як куріння, вживання алкоголю та відсутність регулярних фізичних вправ.

Лікарі наголошують, що на рак грудей хворіють не лише жінки, але й чоловіки.  Але недостатня обізнаність і стигматизація можуть бути перешкодами для вчасного виявлення недуги.

Важливо також проводити регулярні самообстеження грудей, мати щорічний огляд у лікаря та щорічні мамографії. Ці інструменти дозволяють виявити рак на ранній стадії, коли він легше піддається лікуванню.

Відео