Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Цивільні громадяни отримали право вбивати російських окупантів
10 Березня, 12:21

Цивільні громадяни отримали право вбивати російських окупантів

В Україні вступив в силу Закон «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України». Закон діє на час воєнних дій, повідомляє leopolis.news

Відповідно до його положень, цивільні особи не нестимуть відповідальності за застосування вогнепальної зброї проти осіб, які здійснюють збройну агресію проти України.

Відповідно до ст. 1 згаданого закону, у період дії воєнного стану громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, можуть брати участь у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав, у тому числі отримати вогнепальну зброю і боєприпаси до неї відповідно до порядку та вимог, встановлених Міністерством внутрішніх справ України.

Окрім цього, у період дії воєнного стану громадяни України можуть брати участь у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав, застосовуючи власну нагородну зброю, спортивну зброю (пістолети, револьвери, гвинтівки, гладкоствольні рушниці), мисливську нарізну, гладкоствольну чи комбіновану зброю та бойові припаси до неї.

Разом з тим, цивільні особи зобов’язані здати отриману ними вогнепальну зброю і невикористані боєприпаси до неї до органів Національної поліції України не пізніше 10 днів після припинення або скасування дії воєнного стану в Україні. За порушення цієї вимоги цивільні особи нестимуть кримінальну відповідальність.

Схожі новини