«Тур’є перестало би бути найбільшим селом з найменшим бюджетом»: люди на Старосамбірщині страждають через бездоріжжя | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Тур’є перестало би бути найбільшим селом з найменшим бюджетом»: люди на Старосамбірщині страждають через бездоріжжя
13 Червня, 09:21
logo-black

«Тур’є перестало би бути найбільшим селом з найменшим бюджетом»: люди на Старосамбірщині страждають через бездоріжжя

Юлія Швидко

Минає четвертий місяць, як 87 депутатів та голів місцевих рад Дрогобицького та Старосамбірського районів апелювали до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України, аби ті звернули увагу на ділянку дороги від Стрілок до Нового Кропивника. За цей час з Києва не було жодної реакції. Місцеві депутати кажуть, що будуть надалі вимагати, аби дорогу відремонтували.

«Як ми тоді підписи зібрали, мені зателефонували з Департаменту дорожнього господарства на Львівщині. Просили, аби забрав заяву з Гарячої лінії. «Ми – виконавча служба, наразі не маємо на це коштів…», – пояснювали. Я їм відповів: «Зробите дорогу, то я заберу». Нещодавно почув, що у 2019 році нічого по нашій дорозі робити не будуть. Мовляв, на Дрогобиччині багато доріг розпочато, треба закінчити», – розповідає LMN депутат Старосамбірської районної ради Микола Поляниця. Він став ініціатором збору підписів.

Дорога Стрілки-Новий Кропивник проходить до Дрогобича, Борислава, туристичних Трускавця, Східниці. Її протяжність – 30 км. Через відсутність дорожнього полотна найбільше потерпає село Тур’є.

«Якщо у селі виникає пожежа – проводка замикає, блискавка вдаряє, – поки рятувальники доїдуть, люди уже відрами встигають вогонь погасити. «Швидка» довго добирається. Тур’є – найбільше село на Старосамбірщині, тягнеться 27 кілометрів. Щодня «Школярик» збирає учнів по селу. Водій постійно автобус ремонтує. Якось сільська рада дістала щебеню, то місцеві власноручно дорогу латали. Цього вистачило на місяць. Це не вихід. Без державних коштів тут не обійтися. У дорогу треба вкласти зі 60 мільйонів гривень», – додає Микола Поляниця.

Депутат зазначає, що через відсутність дороги у місцевих мешканців значно погіршилася якість життя. Молодь утікає зі села.

«Тур’є відірване від світу. Якби була дорога, то звідти до Східниці можна доїхати менше, ніж за півгодини. У курортному містечку наші мешканці знайшли б собі роботу. Також там могли би реалізовувати свою сільську продукцію. Вони ж вирощують городину, тримають корови, збирають ягоди та гриби, а збуту нема. Зараз поки молоко довезуть до Східниці, робиться масло. Якби була дорога, то й інвестор знайшовся, який би захотів розвивати село. Тур’є перестало би бути найбільшим селом з найменшим бюджетом», – зазначає Микола Поляниця.

Фото: надані Миколою Поляницею

Відео