“Тут був мій дім”: у Львові відкрили першу в Україні виставку панорамних фото війни | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Тут був мій дім”: у Львові відкрили першу в Україні виставку панорамних фото війни
20 Березня, 14:21

“Тут був мій дім”: у Львові відкрили першу в Україні виставку панорамних фото війни

У Львові відкрили першу в Україні виставку, яка демонструє наслідки російського вторгнення в Україну у форматі VR та панорамної фотографії «на 360 градусів». Фото виставлені у Пороховій Вежі. Про це повідомляє ЛМР.

Мета заходу – продемонструвати наслідки війни, масштаби руйнувань та людських страждань шляхом використання технологій віртуальної реальності. Це не просто арт-проєкт, а візуальний архів трагедії українського народу, що не допускає замовчування злочинів.

«Зараз є відчуття, що ми самі втомились від війни і ми хочемо показати, що ми об’єднані одним горем. Ми повинні об’єднуватися проти одного ворога. Це – не блокбастер, не екшн, не репортаж з місця подій. Це фотографії, які треба розглядати через нескінченність деталей», – каже засновник і керівник проєкту «360war-in-ua» Тарас Волянюк.

Під час виставки можна скористатись VR-окулярами та перенестися у страшні події в Гостомелі, Ірпені, Бучі, а також на вулицю Стрийську у Львові, куди влучила ворожа ракета, а завдяки  цифровому матеріалу, відвідувачі зможуть віртуально роздивитися зруйновані квартири та підвали, де українці переживали окупацію та переховувалися від обстрілів.

Сама виставка поділена на три поверхи:

  • Перший – відтворює загальну хронологію повномасштабної війни.
  • Другий – руйнування важливих для кожної людини місць, дитячих садочків, шкіл, будинків культури, суспільних просторів.
  • Третій поверх розповідає найемоційнішу історію – втраченого дому. Панорами, зроблені зсередини знищених осель, занурюють у трагічний для мільйонів українців досвід.

Виставку можна відвідати за адресою: вул. Підвальна 4. Експонуватимуть роботи до 17 квітня: з вівторка по неділю (12:00 – 20:00).

Відео