Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Ти нічого не виграєш – і не надійся»: підприємцю з Пустомитівщини спалили машину та залякали дружину і дітей
06 Березня, 14:12
logo-black

«Ти нічого не виграєш – і не надійся»: підприємцю з Пустомитівщини спалили машину та залякали дружину і дітей

Юлія Швидко

Богдан Форліта зі села Давидів Пустомитівського району два роки добивається від правоохоронців, аби його справу нормально розслідували. За цей час йому спалили машину, чоловік відмовився від власної справи.

 

 

«Вісім років був приватним підприємцем. Разом з братом орендували складське  приміщення в одного місцевого бізнесмена. У 2016 році помітили, що зникає товар. Ключі були лише в мене та брата. Один на одного дивимося: куди зникає? З людиною, якою з дитинства росли в одній хаті, почалися непорозуміння. Розсварилися. Брат переїхав на інший склад, але товар не переставав зникати, – розповідає LMN Богдан Форліта. – Попросив Володимира – чоловіка, в якого орендував склад – аби переглянув відеокамери. Відмовлявся, казав, що нема часу, пізніше. Я звернувся до його технічного працівника. Той не був попереджений і показав камери. Там було чітко видно, як двері мого складу відчиняються ключем. Світло. Далі бачу, як троє місцевих ходять по приміщенні. Вони раніше в мене працювали вантажниками. Звільнив, бо наркоманили. Перейшли до Володимира в охорону».

 

Форліта пригадує, що Володимир сильно розлютився, коли побачив відео. Намагався виправдати крадіїв. Богдан момент з крадіжкою встиг записати на флешку.

 

«Накинувся з матами, що буду платити за відео. Мовляв, на території були люди, яких мені не треба бачити. Насправді, потім виявилося: він знав, що у мене крадуть. Не хотів, щоби про це я дізнався. Один з крадіїв колись у нього неофіційно працював на пилорамі. Обрізав пальці на правій руці. Усі працівники повтікали, він стікав кров’ю. Я в той час був на території. З машини взяв аптечку та надав йому першу медичну допомогу. Цього мене ще в Інфізі навчили, – веде далі Форліта. – Володимир оплатив лікування. Просив, аби той не казав, де травмувався. Інакше йому загрожувала кримінальна стаття. Згодом ще й виявилося, що в історії з крадіжками також був замішаний син Володимира. Допомагав збувати крадений товар. Його продавали в неофіційному магазині на Перемишлянщині».

 

Богдан викликав поліцію. Трьох підозрюваних затримали. Вони зізналися, але їх відпустили. Форліта порахував, що у нього зникло товару на 132 тис. грн.

 

«Одразу змінили слідчого. Новий сказав, що у мене крав лише один і тільки цукор. Попередні протоколи зникли, – зазначає Богдан. – У 2017 році мені погрожували, що спалять хату, машину. Не повірив.  Якось о пів на третю ночі дружина почули вибухи. Вийшли на вулицю, а мій бус горить. Стояв біля вікон кімнати, де ми спали з дітьми. Ще би декілька хвилин – і могла трапитися велика трагедія. Рятувальники зазначили, що це підпал. Але по ньому слідчі не проводять розслідування. Кажуть, нема доказів. По крадіжці справа у суді. Довго тягнеться. Вже один із підозрюваних помер від передозування. Володимир мені сказав: «Ти нічого не виграєш – і не надійся. У мого сина – зв’язки з начальником слідства». Поки все тягнеться, я відмовився від приватної справи. Тепер більше часу проводжу вдома. Дружина боїться сама залишатися з дітьми».

 

Своє обійстя у Давидові Богдан обгородив великим парканом та завів злих собак. Його справою зайнялося Народне Антикорупційне Бюро у Львові.

Схожі новини