У 12-річної дитини на Львівщині діагностували ехінококоз | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У 12-річної дитини на Львівщині діагностували ехінококоз
21 Липня, 19:24

У 12-річної дитини на Львівщині діагностували ехінококоз

На Львівщині зареєстрували випадок ехінококозу печінки у дитини 12 років. Зі скаргами на різкий біль у правому підребер’ї дитина поступила у хірургічне відділення стаціонару. Про це повідомили у Львівському обласному лабораторному центрі.

Під час УЗД-діагностики діагностували кісти печінки. Після лапароскопічного оперативного втручання вміст кісти скерували в паразитологічну лабораторію Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, де підтвердили діагноз «Ехінококова кіста печінки». Фахівці встановили, що у домашньому осередку ведеться домашнє господарство, є свині, кози, корова та собака, що могло бути джерелом інфікування.

Ехінококоз – це тяжкий хронічний гельмінтоз, при якому у печінці, легенях та інших органах людини утворюються кісти. Ехінококозом може захворіти будь-яка людина, імунітету проти цієї хвороби немає. Більший ризик захворіти мають люди, які тісно контактують з домашніми тваринами, перш за все, із собаками. Хвора людина для людей, що її оточують, небезпеки не становить. Джерелом інвазії є м’ясоїдні тварини (домашні собаки, вовки, куниці тощо), у кишківнику яких паразитує зрілий гельмінт. Собаки в свою чергу заражаються при поїданні внутрішніх органів великої рогатої худоби та свиней з ехінококозними пухирями.

Інфікування людини відбувається під час споживання овочів, ягід, води, забруднених виділеннями хижаків, що містять яйця гельмінта, а також при тісному контакті з собаками. При догляді за собакою, контакті людина забруднює руки і може занести збудника собі до рота. Єдиним радикальним методом лікування ехінококозу є оперативний, тобто хірургічний.

З метою попередження зараження людини ехінококами собак та диких м’ясоїдних тварин слід:
– регулярно проводити дегельмінтизацію тварин,
– при виявлення в печінці, легенях або м’ясі забитих тварин (вівці, свині, корови) кіст та інших пухлиноподібних утворів знищувати ці органи
– заборонити утримання собак (крім сторожових) на території тваринницьких ферм, забійних майданчиків, у місцях збереження кормів.
– дотримуватись правил особистої гігієни
– перед споживанням в їжу овочів та ягід ретельно мити та ошпарювати окропом
  • 0
  • 324
Відео