У 56-річного львів’янина виявили бруцельоз: це перший випадок за 2 роки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У  56-річного львів’янина виявили бруцельоз: це перший випадок за 2 роки
29 Серпня, 16:50

У 56-річного львів’янина виявили бруцельоз: це перший випадок за 2 роки

У 56-річного львів’янина лабораторно підтвердили бруцельоз. Про це повідомили у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Зазначається, що чоловік понад 20 років працював стригалем овець на різних фермах Іспанії. Хвороба почала дошкуляти ще з 2013-го. Чоловік звертався до алергологів, дерматологів, ревматологів зі скаргами на висипання, дерматит та болі у суглобах.

«Вперше чоловік звернувся по допомогу ще в Іспанії, проте як тільки-но минали симптоми, на цьому лікування завершувалося. Цього разу чоловіка вже непокоїли виразки у ділянці суглобів на обох ногах. Він звернувся до однієї з клінік Львова. Лікарі запідозрили бруцельоз і відправили на дослідження сироватку крові пацієнта до Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб. Діагноз бруцельоз був підтверджений лабораторно», – розповіла завідувачка епідвідділу Центру Ірина Фесенко.

Це інфекційне захворювання на Львівщині зустрічається рідко. Останній випадок бруцельозу був зафіксований у вересні 2021 року. Тоді захворіла 66-річна львів’янка, яка вживала молоко та сир, які купувала на ринках, без попередньої термічної обробки.

Збудники бруцельозу – бактерії роду Brucella. Головне джерело інфекції – велика і дрібна рогата худоба, а також свині. Інколи бруцели можуть уражати собак і кішок. Хвороба у тварин часто протікає у прихованій формі.

Бруцели проникають в організм через слизові оболонки та пошкоджену шкіру і з потоком лімфи заносяться до лімфатичних вузлів.

Найчастіше хвороба починається гостро: з підвищення температури тіла до 39-40°С, супроводжується ознобом, рясним потовиділенням, слабкістю, болем у м’язах і суглобах, а також обмеженням рухливості суглобів.

Відео