Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У 6-річної дівчинки з Самбора виявили загадкову недугу, пов’язану з Covid-19
30 Липня, 14:35

У 6-річної дівчинки з Самбора виявили загадкову недугу, пов’язану з Covid-19

Захворювання, яке діагностували у 6-річної дитини із Самбора, рідкісне. Його досі не фіксували в Україні, та й у світі цю недугу почали виявляти у дітей лише після поширення Covid-19. Це таємниче захворювання отримало назву – педіатричний мультисистемний запальний синдром. За симптомами схоже на рідкісну хворобу Кавасакі і супроводжується високою температурою, висипом, набряками, запаленням, вражає шкіру, очі, судини і серце. Викликає інфекційно-токсичний шок, – пише Захід.нет

У дівчинки захворювання розпочалося з температури і болю у животі. Дитина поскаржилася батькам, що біль у животі не проходить. З’явився висип на тілі. Місцеві лікарі запідозрили «гострий живіт» (синдром, що розвивається при гострих захворюваннях органів черевної порожнини і який часто потребує невідкладної хірургічної допомоги) і скерували дитину до львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ.

Лікарі медзакладу ретельно оглянули, обстежили дівчинку і виключили діагноз «гострий живіт». Та оскільки дівчинка температурила, мала висипку на тілі, батькам порадили проконсультуватися у лікарів-інфекціоністів.

Дитячі інфекціоністи Львівської обласної інфекційної лікарні не діагностували у дитини інфекційного захворювання і поставили діагноз: синдром Кавасакі – рідкісне захворювання, на яке хворіють діти і яке уражує судини, призводить до порушення серцевої діяльності. Тож інфекціоністи скерували дитину в реанімацію Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, де реаніматологи відразу розпочали інтенсивне лікування.

«Дівчинку госпіталізували до нас з симптомами, дуже схожими на хворобу Кавасакі. У неї була гарячка, знесилення, висип, набряк кистей рук, порушення серцевої діяльності. Якщо у нормі фракція викиду серця становить 65%, то у дитини було 35%. Утім, у нашому Центрі лікували декілька дітей з синдромом Кавасакі, тож лікарі мають певний досвід, а перебіг хвороби у дівчинки був нетиповий, що змусило наших лікарів ретельніше проаналізувати симптоми маленької пацієнтки», – розповіла заступниця директора Центру Олена Козлова.

Лікарі Центру пильно стежать за медичними новинами, які відбуваються у світі. І на консиліумі, який зібрали щодо захворювання дівчинки, вони поділилися своїми міркуваннями.

Зокрема, дитяча імунологиня професорка Ярина Бойко повідомила про те, що у країнах з високим рівнем захворюваності на Covid-19 зараз зростає кількість дітей, які страждають від загадкового захворювання. Стан цих дітей дуже швидко погіршується, вони потрапляють до реанімації з проявами гострої серцевої недостатності, гарячкою, висипом та болями у животі. Тож лікарі загальної практики по всьому світі отримали попередження про те, що хвороба може бути пов’язана з перенесеною коронавірусною інфекцією. Це захворювання отримало у світі назву – педіатричний мультисистемний запальний синдром, який асоційований із Covid-19, або Kawa-Covid-19. Воно має ознаки синдрому токсичного шоку, атипової хвороби Кавасакі.

  • 0
  • 139
Схожі новини