У 6 років важив 15 кг: у Львові рятують хлопчика з важкою формою раку | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У 6 років важив 15 кг: у Львові рятують хлопчика з важкою формою раку
15 Лютого, 15:28

У 6 років важив 15 кг: у Львові рятують хлопчика з важкою формою раку

У Львові лікують хлопчика з важкою формою раку, який пережив окупацію. Максимкові – лише шість, та йому доводиться боротися зі страшною недугою – пухлиною грудної порожнини, яка розповсюдилася по всьому організму дитини. Історію боротьби дитини розповіли у Першому медоб’єднанні Львова.

Усе почалося два роки тому, коли хлопчик поскаржився на біль у животі та почав блювати. Рідні Максима відразу звернулися по допомогу до лікарів у Новій Каховці та Херсоні. Місяці обстежень – і в дитини діагностували нейробластому середостіння. Така пухлина – одна з найпоширеніших і найагресивніших серед тих, які трапляються в дітей віком до 5 років, – розовідають медики.

Тривале лікування, кілька курсів хіміотерапії, а далі – окупація. Стара Каховка, де мешкає сім’я, та Херсон, де лікувався хлопчик, окупували ворожі війська. Боротися з хворобою стало ще важче, бо на шляху дитини до одужання стали постійні обстріли, відсутність електроенергії та брак ліків. На той момент Максим отримував суху хіміотерапію.

Раптово дитині погіршало. В умовах окупації забезпечити належне лікування хлопчику було майже неможливо. Тому лікарі вирішують транспортувати Максима до Львова – до Лікарні Святого Миколая.

До нашого медичного закладу хлопчика привезли каретою швидкої допомоги місяць тому, коли той був у дуже важкому стані та важив лише 15 кілограмів. Максим був повністю паралізований нижче грудної клітки. Крім того, в нього розвинулася двобічна пневмонія та почалася кровотеча. Метастази поширилися по всьому організму дитини: вони – в голові, в кістках. Уразили й кістковий мозок, – розповідають у лікарні.

Вже за кілька днів спеціалісти з відділення анестезіології та інтенсивної терапії й відділення онкології, гематології та імунології стабілізували стан хлопчика. Вони переливали дитині необхідні препарати крові та давали протигрибкові антибіотики, аби вилікувати пневмонію.

Максимко отримав 2 курси хіміотерапії, попереду – ще 4. А пізніше – трансплантація кісткового мозку, бо це – єдиний шанс хлопчика на життя. Дитина вже набрала вагу, почала відчувати ноги та рухати ними.

Щорічно в Україні онкозахворювання виявляють в 1 тисячі діток. Чарівної пігулки, яка могла б попередити ці хвороби, на жаль, не існує. Саме тому важливо вчасно обстежувати діток у спеціалістів, – зазначають у медзакладі.

Відео