Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У багатодітної сім’ї з Буського району згоріла хата
06 Лютого, 13:09
logo-black

У багатодітної сім’ї з Буського району згоріла хата

Юлія Швидко

5 лютого Ліда та Андрій Курницькі зі села Топорів Буського району залишилися без житла. У хаті, в якій мешкали з чотирма неповнолітніми дітьми, загорівся лічильник. З будинку залишився лише фундамент.

Поки що Курницькі поселилися у родичів. Односельчани збирають кошти, аби допомогти сім’ї відбудувати хату.

 

«Нас Бог вберіг від великої біди: у хаті, коли почалася пожежа, нікого не було. Чоловік пішов на роботу, старший син – до школи. Я з меншими зібралася до мами, яка живе у другому кінці села. Молодші вирішили не йти на уроки, бо ж багато дітей у їх класах похворіли.

Від сьогодні школу закрили на карантин. От ми і пішли бабусю провідати, – розповідає LMN потерпіла Ліда Курницька. – О 10 годині сусід побачив, що з нашої хати йде дим. Одразу виключив електричну підстанцію у селі. Задзвонив моєму чоловікові. О 11.20 Андрій набрав мене. Каже: «Хата горить». Я приїхала, плачу: хата горить, комора горить. Прибули пожежники. Коли погасили вогонь, з будинку залишилася одна коробка».

У Курницьких згоріли документи, гроші, одяг, меблі та електроприлади.

«Діти залишилися без свідоцтв про народження, шкільних підручників. Як вони тепер до школи підуть? Буду просити директора, може, їм нові книжки у бібліотеці видадуть, – веде далі Ліда. – З телевізора нічого не залишилося. Кажуть, загорівся лічильник на світло. Уся проводка у нас сходилася у спальні, де тримали найцінніші речі».

У Топорові Курницьких називають зразковою сім’єю. Будинок, який згорів, вони купили три роки тому.

«Ліда та Андрій дуже пильнують своїх діток. Старшенькі – Ярослав, Анна-Марія та Артем – ходять до школи. Зараз Ліда у декретній відпустці, доглядає 8-місячну Злату. Андрій офіційно не працює, але за кожну роботу береться, аби сім’ю забезпечити, – каже сільський голова Топорова Ярослав Ковальчук. – У нього ще й мама хворіє, то її теж без уваги не залишають.

Вона мешкає окремо, але у неї нема місця, аби разом жити. З нею мешкають ще два сини, один зі сім’єю. Від вчора Курницькі перебралися до Лідиної мами. Там теж живуть два брати, невістка та братові малі діти».

Фінансову допомогу можна надіслати на рахунок Ліди Курницької: 5355171744895938(Кредобанк).

Схожі новини