У березні субсидію дадуть «живими» грошима | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У березні субсидію дадуть «живими» грошима
22 Лютого, 15:17

У березні субсидію дадуть «живими» грошима

Українці, які оформили субсидію до кінця 2018 року, отримають її у березні «живими» грошима. Це буде субсидія, нарахована за лютий. Кошти надійдуть на особисті рахунки в «Ощадбанку» або через «Укрпошту».

Пенсіонери монетизовану субсидію отримають разом із пенсією – на пенсійний рахунок у банку чи готівкою через «Укрпошту».

 

«Субсидія у результаті всіх цих змін стає соціальною виплатою. З 1 березня період виплати синхронізується з періодом виплати пенсій і, відповідно, люди будуть отримувати ці кошти одночасно з пенсією», — пояснив Міністр соціальної політики Андрій Рева на «112 Україна».

 

Непенсіонери мають відкрити особисті рахунки в «Ощадбанку». Починаючи з 12 березня на них щомісяця надходитиме допомога з держбюджету. Якщо такий рахунок відсутній, то кошти можна буде отримати через платіжну систему «Швидка копійка».

Тож тепер ті, хто має субсидію, отримуватимуть повні рахунки за спожитий газ, тепло, воду, електроенергію. І будуть самостійно їх сплачувати. Зекономлені кошти залишаться їм.

 

«Якщо сім’я отримує щомісяця від держави субсидію у розмірі 1600 гривень, а платіжка за газ у лютому прийде на 1100 гривень, 500 гривень залишиться їй на власні потреби або для оплати рахунку за інші послуги», – пояснюють у Мінсоцполітики.

 

Якщо ви не встигли оплатити комунальні платежі до 20 березня — це не вплине на субсидію наступного місяця. Але, якщо на травень 2019 року платіж буде протермінований більше, як за місяць, сумою понад 340 гривень, то субсидію на новий період не призначатимуть.

Стосовно тих, хто оформить субсидію у 2019 році, діятиме інша система. Держава продовжить перераховувати субсидію напряму надавачам комунальних послуг, ОСББ та управителям. Але по завершенню опалювального сезону люди зможуть отримати в монетизованій формі зекономлені залишки субсидій.

 

Нагадаємо: щороку у травні перепризначають субсидій на новий рік. Тож усі, хто отримує субсидії, повинні обов’язково подати заяву і декларацію про доходи в управління соціального захисту населення. Автоматичне перепризначення субсидій стосуватиметься лише тих, хто звернувся за субсидією вперше у 2019 році.

Відео