У безкоштовні секції з корфболу записують дітей з 9-ти років | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У безкоштовні секції з корфболу записують дітей з 9-ти років
16 Лютого, 18:59
logo-black

У безкоштовні секції з корфболу записують дітей з 9-ти років

Гравці збірної України провели для школярів майстер-клас з корфболу. Захід відбувся у спортзалі Центру творчості дітей та юнацтва Галичини у Львові. Відвідали корфбольне свято близько 60 дітей зі Львова та Чернівців.

Корфбол – це єдиний у світі вид спорту, де в одній команді грають і хлопці, і дівчата. За класичними правилами, спортсмени грають на майданчику 40 на 20 метрів. В команді – восьмеро хлопців та стільки ж дівчат. Вони мають закинути м’яч у спеціальну корзину – корф, яка зафіксована на висоті 3,5 метрів. За кожне влучання команда отримує один бал. Матч триває два тайми по 30 хвилин.

На святі у Львові правила дещо спростили, адже за метою організаторів було познайомити дітей з цим видом спорту.

«Корфбол зародився у Нідерландах на початку XX століття. Його придумав вчитель фізкультури, аби залучати до гри на уроці і хлопців, і дівчат, – розповідає LMN один із засновників Львівської обласної федерації корфболу та член збірної України Олег Білик. – Основним правилом цього виду спорту є те, що під час матчу хлопець перекриває хлопця, а дівчина – дівчину.

Якщо хлопець робить перешкоджаючі рухи відносно дівчини або навпаки – це порушення правил. На відміну від баскетболу, тут немає ведення м’яча. Гравець із м’ячем може зробити лише один крок. Найважливіше – це давати швидкі передачі та забивати.»

В Україні корфбол з’явився у 2012-му році, а минулоріч наші спортсмени уже встигли заявити про себе і на міжнародній арені. У 2017-му наша національна збірна, яка складається лише з львів’ян, спробувала свої сили у кваліфікації до чемпіонату Європи. Цей етап турніру пройти не вдалося, але цього року спортсмени пробуватимуть свої сили ще раз.

«Корфбол як вид спорту визнаний у шістдесяти країнах. Він є у програмі Всесвітніх Ігор та має шанси із 2028-го року потрапити до переліку олімпійських видів спорту,» – каже Олег Білик.

На корфбольне свято приїхали діти не лише зі Львова, а й Чернівців. Для декого цей вид спорту був новий, однак багато хто уже встиг покидати м’яч у корфа і раніше.

«Я відвідую секцію корфболу у школі. Це легка безконтактна гра. Вона подобається мені тим, що хлопці і дівчата грають разом. Так ми вчимося більше розуміти один одного,» – розповідає учениця сьомого класу львівської ЗОШ №70 Тетяна Іванчак.

 

У Львові школярі можуть займатися корфболом у ЗОШ №70 та у Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини, що на Вахнянина, 29. У Винниках – у 47-й школі. Секції є безкоштовними. Туди можуть записатися діти віком від дев’яти років.

Відео