Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Бродах зацвіла унікальна квітка – дика орхідея
17 Липня, 09:17

У Бродах зацвіла унікальна квітка – дика орхідея

У ботанічному заказнику “Кемпа” зацвіла дика орхідея — скрученик приємний. Це єдине місце у Європі, де росте ця квітка. Вона занесена до Червоної книги України, пише Galnet.

Для України дика орхідея унікальна тим, що взагалі росте на її території. Зазвичай її зустрічають в країнах Азії, Монголії, Японії та інших.

“В цих країнах росте споріднений вид, який дуже схожий до скрученика приємного — скрученик китайський” — пояснює науковець Володимир Баточенко.

Відстань до цих країн велика, тому чому квітка росте тут – невідомо.

В Україні, крім Бродівщини, ця квітка більше ніде не росте.

” Знайшов її у 1980 році Іван Маклай на околицях Бродів. Науковці були шоковані цим явищем, яке стало сенсацією у світі наук.  Згодом організували заказник, щоб зберегти орхідею.Тоді нарахували 2 тисячі особин квітки. Відтоді її кількість скорочується. Одна з причин — висушування території. Відповідно, розростаються інші рослини, які конкурують з орхідеєю. У 2015 році ми не знаходили квітучих особин, у 2016 також. У 2017 році було більше 100 особин. Минулого року — кілька десятків. Зараз поки є до десятка квіток” – каже Володимир Баточенко.

bez-imeni-67

Фото: Галнет.

Схожі новини