Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Буському районі люди не мають можливості добиратися на роботу
12 Січня, 12:34
logo-black

У Буському районі люди не мають можливості добиратися на роботу

Антоніна Скляренко

Мешканці села Топорів втомились від постійних годинних добирань. Відтоді, як через село відмінили всі рейси автобуса Львів-Броди, доїхати в райцентр та повернутись з нього стало справжнім випробуванням для місцевих.

Щоб вирішити проблему, селяни вже звертались до Кабінету Міністрів, Президента, але їхнє клопотання постійно перенаправляють до місцевої влади, а та мовчить.

«А на місці нас просто ігнорують. Сільський голова каже, рейсів вистачає. Виходить, що проблема мешканців – проблема нас самих. Усі зайняті виборами, кріслами при владі, кому діло до простих смертних. Люди вже настільки злі, що готові виходити перекривати трасу, – щоб їх почули», – кажуть топорівчани. Щоб вирішити якось проблему, написали навіть колективне звернення та опублікували його на одному із місцевих сайтів.

Проблема мешканців Топорова триває ще з жовтня 2018 року. Тоді було скасовано усі бродівські рейси Львів-Броди-Львів.

Зі Львова до Бродів можна дістатися двома напрямами – через Олесько і через Лопатин. Через Олесько жодного рейсу не забрали, а от через Лопатин відмінили всі чотири.

Із Топорова до Буська їздять лише ранішні маршрутки Гута-Львів та Новиці-Львів. Відправляються о 5.45 та 6.40. Здебільшого на них сідають ті, кому зранку треба на роботу. У Буську, щоб назад повернутися в село, можна сісти на автобуси Львів-Гута о 13.30 та 15.30. Але зазвичай вони також переповнені.

«Комусь в Буськ треба їхати, комусь в Красне, в інші села. Маршрутка Новиці обслуговує аж 6 сіл. Сама невеличка. В ню просто фізично всі бажаючі влізти не можуть. Ще й досвіта відправляється, Львів-Броди їхав після 8, якраз на роботу було зручно. Нема транспорту, і щоб повернутися з Буська з ранку. Люди чекають обідні рейси. А ті автобуси також битком набиті, там просто не пропхатися. Це просто катастрофа. А ввечері як їхати, чекаєш маршрутку на автостанції. А тут приходять кажуть поламався не буде. Хоч бери і йди пішки, а то 22 кілометри з Топорева до Буська», – говорить місцевий мешканець Юрій.

До речі, траса Лопатин-Буськ вважається однією із найгірших в районі. На ній вже роками ведуться лише ямкові ремонти. Хоча трасою, особливо в осінній період, часто їздять великогабаритні машини, перевозять цукровий буряк. Дорога вимагає капітального ремонту.

«До Львова їду 40 хвилин машиною, а от із Топорова до Буська – 30. Яма на ямі. Їх но полатають, а вони дальше вилазять. Через раз ламаю машину.  Може тому і водії автобусних рейсів часто просто відмовлються виходити нею на маршрут», – каже Юрій.

ФОТО: lviv.vgorode.ua – Vgorode (ілюстративне)

Схожі новини