Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Буському районі поховали відому землячку Орисю Матешук
02 Січня, 17:35

У Буському районі поховали відому землячку Орисю Матешук

Роман Матвіюк

Напередодні Нового року на 90-му році життя померла почесна громадянка Буського району, відома письменниця, член ОУН Орися Матешук, дівоче прізвище – Грицина. Її поховали біля могли рідного брата у селищі Олесько. Пані Орися жила у Львові.

Попрощатися з землячкою прийшли близькі покійної, представники Братства ветеранів ОУН-УПА, Спілки політичних в’язнів і репресованих, пластуни.

 

“Сьогодні Орися Матешук ділиться з нами своїм розумінням сутності життя, розумінням його цінностей, своїм баченням призначення людини, якій, за християнськими законами, належить сіяти повсякчас радість і добро, – каже кореспонденту LMN голова РО Братства ветеранів ОУН-УПА Мар’ян Длугош. – Незламності духу цієї жінки варто повчитися. Її не зупинили сталінські табори на Далекій Півночі. З перших днів національного відродження Орися Матешук активно включилася в роботу утвердження державної незалежності України. Впродовж 1989-1995 років вона очолювала перше об’єднання колишніх політв’язнів – Львівський клуб політв’язнів і репресованих імені Михайла Сороки. Її діяльність визнана не лише в Україні і відзначена численними нагородами, грамотами, подяками”.

 

Длугош нагадав, що девізом життя Орисі Матешук були висловлені нею слова: «За волю рідної країни віддать готова я життя».

Фото: Роман Матвіюк

  • 0
  • 511
Схожі новини