У Буську встановили пам’ятник молодому Кобзареві – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Буську встановили пам’ятник молодому Кобзареві
07 Грудня, 17:07

У Буську встановили пам’ятник молодому Кобзареві

Роман Матвіюк

На території районного народного дому у Буську встановили унікальний пам’ятник Тарасу Шевченку. Зазвичай Тараса Григоровича зображують у більш поважному віці, а тут Шевченко молодий, приблизно таким він створив «Кобзар». У правій руці тримає перо.

«У 2016 році ми освятили наріжний камінь на місці майбутнього спорудження пам’ятника і планували, що монумент постане ще торік. Але через брак фінансів процес затягнувся, – каже міський голова Буська Ростислав Сліпець LMN. – Цього тижня ми нарешті його вже встановили і зараз проводяться роботи з благоустрою – встановлються лавочки, смітники та освітлення. У березні під час Шевченківських днів ми його урочисто відкриємо”.

На пам’ятник передбачено 1 млн. 100 тис. грн. з казни Буської міськради. Очільник міста впевнений, що вкладуться у меншу суму. 420 тис грн витратять на виготовлення пам’ятника та 490 тис грн – на благоустрій.

Авторами монумента є відомі скульптури брати Сухорські, які виготовили його за спеціальною технологією із бетонної основи на мідній чеканці у повний зріст. Допоміг їм у декорі майстер Роман Терех.

Це вже шостий пам’ятник Тарасу Шевченку у Буському районі.

pamyatnyk
Відео