У червоній зоні люди зобов‘язані перебувати на вулицях в масках: чи штрафуватимуть порушників | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У червоній зоні люди зобов‘язані перебувати на вулицях в масках: чи штрафуватимуть порушників
24 Березня, 09:19

У червоній зоні люди зобов‘язані перебувати на вулицях в масках: чи штрафуватимуть порушників

В одному із пунктів постанови уряду йдеться про те, що у “червоних” зонах поширення коронавірусу забороняється “перебування на територіях загального користування без вдягнутих респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно”.

За законом України про благоустрій, до територій загального користування належать:

  • парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки – пам’ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики;
  • пам’ятки культурної та історичної спадщини;
  • майдани, площі, бульвари, проспекти;
  • вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;
  • пляжі;
  • кладовища;
  • інші території загального користування

Водночас у Міністерстві внутрішніх справ пояснюють, що за відсутність маски у громадських місцях “червоної” зони штрафуватимуть злісних порушників, які не реагуватимуть на зауваження правоохоронців. Про це пише «Українська правда» з посиланням на заступника директора департаменту МВС комунікацій зі ЗМІ Ярослава Тракала.

«Робота правоохоронців матиме, насамперед, профілактичну та роз‘яснювальну місію. Безумовно, першочерговим завданням буде донести до людей, чому дотримуватися маскового режиму – надзвичайно важливо як для власної безпеки, так і безпеки здоров‘я і життя оточуючих. Усі повинні усвідомлювати власну відповідальність», – зазначив Тракало.

Злісним порушникам, які не будуть погоджуватися надіти маску, будуть виносити на місці протоколи про штраф у 170 гривень, або постанову про штраф у 17 тисяч, якщо порушення зафіксовано в громадському транспорті або державній установі.

Нагадаємо, від сьогодні Львівщина потрапила до червоної карантинної зони.

Відео