У Червонограді створили Раду з питань ВПО | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Червонограді створили Раду з питань ВПО
01 Квітня, 11:19

У Червонограді створили Раду з питань ВПО

У березні у Червонограді створили Консультативну Раду з питань захисту прав внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомили на сторінці національної програми «Єднання заради дії».

«Цьому передувала тривала та активна робота місцевої ініціативної групи та координаторки програми “Єднання заради дії” у Львівській області Оксани Яковець. Спершу місцева влада не вважала необхідним створювати раду ВПО, але представникам громадськості вдалося показати, що такий орган може напрацьовувати корисні пропозиції та на практиці допомагати переселенцям».

Раді надаватимуть методичну і інформаційну допомогу, у планах — провести для неї стратегічну сесію, напрацювати разом операційний план та обговорити перспективу на найближчий рік.

«Ради — це інструмент діалогу та взаємодії з владою. Ради шукають системні розв’язання проблем ВПО, пропонують їх місцевій владі, беруть участь у розробці спільних рішень. Підказують, як влада може допомогти переселенцям інтегруватися у громаду, ефективно забезпечити їх житлом та всім необхідним для життя. Ради консультують міжнародні організації, які допомагають Україні загалом і переселенцям зокрема. ВПО завдяки радам отримують інформацію про можливості поселення і працевлаштування, про доступ до соціальних послуг, способи залучення до життя громади тощо», — зазначають на сайті програми.

Відео