У Чорному морі вдвічі більше сміття, ніж у Середземному, – дослідження ЄС | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Чорному морі вдвічі більше сміття, ніж у Середземному, – дослідження ЄС
31 Липня, 20:53

У Чорному морі вдвічі більше сміття, ніж у Середземному, – дослідження ЄС

У Чорному морі міститься майже вдвічі більше сміття, ніж у Середземному. Про це йдеться в повідомленні делегації Європейського союзу в Україні.

Дослідження проводили ще з 2017 року в прибережних водах Грузії, України, Росії. Проєкт ЄС із моніторингу Чорного моря триватиме до 2020 року і має бюджет в 1,6 мільйона євро.

Великі річки України несуть до моря від шести до 50 одиниць сміття на годину.

“83% морського сміття, знайденого в Чорному морі, складає пластик, а саме PET-пляшки, обгортки від солодощів пластикові пакети. Річки Дунай та Дністер несуть в море від 6 до 50 одиниць сміття на годину. Кількість морського сміття в Чорному морі майже вдвічі перевищує аналогічну цифру для Середземного моря. У відкладах Чорного моря як на шельфі, так і на глибині більше 2 тисяч метрів  був знайдений мікропластик”, – пишуть на сайті.

У Чорному морі є 90,5 предметів сміття на квадратний кілометр. В той час у Середземному морі їх 50.

Деякі виявлені хімічні речовини у Чорному морі взагалі небезпечні для морського життя і життя людини. Пестициди, інсектициди, а також ртуть і антипірени в рибі – це лише малий перелік шкідливого у водоймі.

Дельфінів у Чорному морів мало. Найбільші групи виявили поблизу дельти Дунаю і біля острова Зміїний. Зростає також кількість інвазивних видів, які можуть нашкодити морській екосистемі.

Однак є й позитивні висновки дослідження. Поліпшення стану найбільшої в світі колонії червоних водоростей. Колись вони були у поганому стані, зараз – задовільний.

Крім того, у багатьох пробах виявили ознаки присутності європейського осетра, який вважався майже зниклим.

“Отримані результати досліджень стануть основою для розробки науково обґрунтованої Програми заходів щодо покращення стану Чорного моря. Також для глобального розуміння поточних ризиків та загроз морським екосистемам», – зазначив Ярослав Слободнік, керівник групи експертів проекту.

 

Фото: daily03.ru

Відео