Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У дідуся з Дрогобиччини діагностували лептоспіроз
29 Жовтня, 15:21

У дідуся з Дрогобиччини діагностували лептоспіроз

70-річного  мешканця Дрогобиччини у важкому стані госпіталізували в реанімаційне відділення Львівської обласної інфекційної лікарні.  У чоловіка була гостра ниркова і печінкова недостатність. Лікарі діагностували у нього лептоспіроз, – пише Захід.нет

Чоловік живе один у селі. Напередодні захворювання прибирав у сараї, де бачив мишей. Не дотримувався правил особистої гігієни, тож заразився лептоспірозом.

«Захворів ще 15 жовтня. Спершу його госпіталізували до Трускавецької міської лікарні з попереднім діагнозом – передінфарктний стан. Його стан погіршувався. За кілька днів лікарі помітили у хворого жовтушність шкіри, він скаржився на біль у литкових м’язах, підвищену температуру тіла. Його скерували в інфекційне відділення Стебницької міської лікарні», – каже Ірина Куліш із Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України.

Лікарі-інфекціоністи запідозрили лептоспіроз і 24 жовтня госпіталізували чоловіка у Львівську обласну інфекційну лікарню в реанімаційне відділення.

«Хворий поступив у важкому стані. У нього була жовтяниця, гостра ниркова і печінкова недостатність, геморагічний синдром (підвищена кровоточивість судин). Він п’ять днів провів у реанімації. Станом на 29 жовтня його стан ще важкий, але з позитивною динамікою», – повідомив Володимир Красильников із Львівської обласної інфекційної лікарні.

Цього року на Львівщині зафіксовано вже 26 випадків лептоспірозу, один з них – летальний. Торік таких випадків було 18.

Нагадаємо, лептоспіроз – це гостре інфекційне захворювання людей і тварин, яке спричиняється збудником лептоспірою і характеризується ураженням печінки, нирок, м’язів і супроводжується хвилеподібною гарячкою.

З моменту зараження до початку хвороби проходить від 6 до 20 днів. Захворювання у більшості випадків починається гостро, підвищується температура тіла до 39-40 градусів, хворі скаржаться на сильний головний біль, слабість, біль в м’язах, особливо литкових.

Основними носіями збудника лептоспірозу у природних умовах є щурі, польові миші, землерийки.

Схожі новини