Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У “Дії” з’явився сертифікат для щеплених бустерною дозою
01 Лютого, 11:15

У “Дії” з’явився сертифікат для щеплених бустерною дозою

Українці, які вакцинувались бустерною дозою щеплення від коронавірусу можуть завантажити новий сертифікат про вакцинацію. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Для того, щоб отримати документ, необхідно надіслати запит на порталі чи в застосунку «Дія». Зробити це можна в день отримання бустерного щеплення, а діятиме такий сертифікат 270 днів.

Новим сертифікатом про вакцинацію можна користуватись не лише в Україні, але й за кордоном.

«Український COVID-сертифікат після бустерної дози буде чинним в Україні з дня вакцинації, а в країнах, які входять до Довірчої мережі, — з 14 дня від дати щеплення», – повідомляють у міністерстві.

Окрім того, українці можуть отримати й Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Для цього необхідно звернутись до свого сімейного лікаря або отримати документ за місцем щеплення. У ньому будуть перелічені усі зроблені щеплення від коронавірусу.
Отримати Covid-документ можна за місцем щеплення або у свого сімейного лікаря. У ньому вказуватимуться всі зроблені щеплення від коронавірусу.

Додамо, раніше Володимир Зеленський заявив про розширення державної програми «єПідтримка». Зокрема, отримати гроші за програмою можуть не лише ті, хто зробив два щеплення від коронавірусу.

Планується, що українці, які отримали бустерне щеплення отримуватимуть по 500 гривень у межах програми.

Однак деякі ЗМІ опублікували інформацію про нестачу коштів за програмою «єПідтримка». Власне, міністерство фінансів України спростувало цю інформацію.
У державному бюджеті України на 2022 рік закладено 3 млрд гривень на програму «єПідтримка».

«Зараз коштів у державному бюджеті достатньо для таких виплат і їх отримають абсолютно всі, хто отримав третю бустерну дозу та має відповідний сертифікат у мобільному застосунку «Дія», – повідомляють у міністерстві.

У разі надходження більшої кількості заявок за державною програмою, Міністерство фінансів ініціюватиме зміни до Держбюджету-2022.

Схожі новини