У Домівці врятованих тварин облаштують вольєри для реабілітації птахів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Домівці врятованих тварин облаштують вольєри для реабілітації птахів
22 Серпня, 15:42

У Домівці врятованих тварин облаштують вольєри для реабілітації птахів

В Домівці врятованих тварин, що у львівському парку “Знесіння”, планують облаштувати вольєри для реабілітації птахів. Як зазначили у Львівській міській раді, там вони проходитимуть реабілітацію, щоб знову повернутися в природу.

За словами директора Домівки врятованих тварин Ореста Залипського, у секторі вольєрів для реабілітації птахів працівники зможуть поселити дрібних хижих птахів, багато з яких – червонокнижні: вухатих та довгохвостих сов, круків, боривітрів тощо. У проєкті запланували спорудити 12 вольєрів розміром 2 х 3 м, заввишки 3,5 м кожен.

«Головне, щоб вольєри були якомога вищі і в них птахи могли розпрацьовувати свої крила. У одному такому вольєрі водночас можуть перебувати до 10 птахів. Це будуть максимально природні вольєри, які будуть розміщені на території, де практично нема доступу для відвідувачів, щоб птахи могли відвикати від присутності людей і згодом повернутися в природу», – каже Орест Залипський.

Зазначимо, зараз у Домівці є близько 300 хижих птахів. Проте не всі вони зможуть повернутись в природу. Деякі птахи, без крил чи з серйозними травмами, довіку житимуть в притулку. Тож їм також необхідно забезпечити комфортне перебування.

«Вольєри вкрай полегшать нам нашу роботу і покращать умови проживання птахів. В Домівці також є евакуйовані через повномасштабне вторгнення птахи з інших регіонів країни. До прикладу, зараз у нас живуть червонокнижні беркути, яких нам передали із Запоріжжя. Час від часу до нас передають птахів з інших регіонів, адже на заході країни загалом мало притулків, де реабілітують птахів, а ще менше тих, в яких є місце для нових мешканців. Тож у вольєрах, які ми плануємо збудувати, також зможуть проживати евакуйовані пташки», – додав директор Домівки.

Такі вольєри у Домівці планували збудувати ще два роки тому, тоді вартість проєкту складала 1,5 мільйони гривень. Цього року управління екології Львівської міськради планує виділити на це 900 тисяч гривень. Ці кошти місто виділить парку «Знесіння», частиною якого є Домівка врятованих тварин. Рішення вже затвердив виконком Львівської міської ради. Далі його винесуть на засідання сесії.

Якщо гроші виділять цьогоріч, в парку сподіваються якнайшвидше знайти підрядника і зробити вольєри до кінця року.

 

Відео